Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

21 minut temu, TomekN napisał:

Najlepiej byłoby, aby każdy miał prawo wyrazić swoje zdanie i ew. dopytany przedstawić argumenty, a pytający te argumenty niech sam zważy i podejmie własną decyzję.

Taaaaaa, argumenty....

Niby jakie, podwójnie ślepe testy, czy pomiary Amira KałMaNaWardze?

P.S.

 Miało nie być offtopów, a jakoś się nie da.

Mówię też za siebie, zatem sorry.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekN napisał:

Ostatni szlif to jeszcze jakaś finalna, drobna poprawa, tak? A dlaczego te osoby miałyby być wyłącznie karmione nadzieją na taką poprawę, a pozbawione prawa do informacji, że kablami niczego już nie poprawią (może poza wyglądem)?

Po co ta wstawka? Świerzbi Cię pióro żeby przy każdej okazji wykazać się jaki masz stosunek do przewodów? 

9 minut temu, TomekN napisał:

Najlepiej byłoby, aby każdy miał prawo wyrazić swoje zdanie i ew. dopytany przedstawić argumenty, a pytający te argumenty niech sam zważy i podejmie własną decyzję.

Tak powinno być ale nie jest. Twoje argumenty są nachalnie wrzucane raz po raz i to jest trollowanie tematów, które Cię raczej nie interesują. Wchodzisz w tematy niczym egzorcysta ze święconą wodą do nawiedzonego domu. Jak zrozumiesz, że nikt nie oczekuje twoich egzorcyzmów to będzie cisza i spokój i zapomnimy o systemie punktowania. Na razie nie zanosi się. 

Macie czas do wieczora na konstruktywne propozycje dotyczące systemu. Później będzie czas na analizę i decyzje. Temat wieczorem zamykam terminowo na tydzień. Następnie jak nazbieracie kolejnych przemyśleń i pojawią się jakieś wnioski to otworzymy i pozbieramy. 

Nie ma sensu się tu przepychać bo nawet na potrzeby usprawnienia funkcjonującego systemu chlapiesz święconą wodą na prawo i lewo. Efekt widać powyżej. Chwila mojej nieuwagi i gównoburza gotowa. 

Skończcie bo polecą punkty za prowokowanie i offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ Chciałbym zwrócić uwagę na kwestię działu, w którym pojawia się wpis.

1) Stereo. Powiedzmy, że ktoś "nowy" pyta jaki wzmacniacz / DAC / streamer / CD transport powinien dobrać do systemu. I w odpowiedzi słyszy np.: "kup najtańszy, bo i tak wszystkie brzmią tak samo". Moim zdaniem za taki tekst powinny od razu lecieć grube punkty karne, bo to jest zachowanie zwyczajnie nieetyczne. To wprowadza w błąd i to błąd, który może się przełożyć na pieniądze. Robi się komuś krzywdę dla płytkiej przyjemności błyśnięcia jakże oryginalnymi poglądami.

2) Podobnie w dziale "Nasze testy". Całkowite negowanie opinii testującego przez sceptyków na zasadzie "nie udowodniono różnic", domaganie się ślepych testów itp. jest po prostu niegrzeczne i nic nie wnosi. Na szczęście to się rzadko zdarza. Niemniej obstaję przy tym, że jeśli ktoś nie słyszy / nie uznaje wpływu konkretnego elementu toru, to nie powinien zabierać głosu przy okazji testów tego elementu, bo nie jest w stanie powiedzieć niczego wartościowego, a jego opinię znamy już na pamięć.

3) Zupełnie inną sytuacją jest, gdy tego typu sceptyczne wypowiedzi pojawiają się w dyskusji ogólnej na temat sprzętu w dziale "Audiofile dyskutują". Tam jest na to miejsce.

Oczywiście to tylko moje zdanie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

@MariuszZ Chciałbym zwrócić uwagę na kwestię działu, w którym pojawia się wpis.

1) Stereo. Powiedzmy, że ktoś "nowy" pyta jaki wzmacniacz / DAC / streamer / CD transport powinien dobrać do systemu. I w odpowiedzi słyszy np.: "kup najtańszy, bo i tak wszystkie brzmią tak samo". Moim zdaniem za taki tekst powinny od razu lecieć grube punkty karne, bo to jest zachowanie zwyczajnie nieetyczne. To wprowadza w błąd i to błąd, który może się przełożyć na pieniądze. Robi się komuś krzywdę dla płytkiej przyjemności błyśnięcia jakże oryginalnymi poglądami.

Rafał, a nie wydaje Ci się, że to działa w obie strony? Często ktoś podaje przedział w jakim operuje, a pojawiają się rady o zakupie sprzętu 2 czy 3 krotnie droższego. Ja wiem, że jakość idzie w parze z ceną ale przecież nie dla każdego audio jest priorytetem a pieniądze na drzewach nie rosną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Rafał, a nie wydaje Ci się, że to działa w obie strony? Często ktoś podaje przedział w jakim operuje, a pojawiają się rady o zakupie sprzętu 2 czy 3 krotnie droższego. Ja wiem, że jakość idzie w parze z ceną ale przecież nie dla każdego audio jest priorytetem a pieniądze na drzewach nie rosną. 

Seba  masz rację jeśli ktoś wmusza taki drogi sprzęt mając w tym interes, albo robi to bezmyślnie by pokazać że coś taniego to dziadostwo wtedy to trolling i nieodpowiednie zachowanie. Zdążyć się może również że osoba doświadczona (tak chodzi o te wyśmiewane u nas osoby) sugeruje że w danym budżecie osoba mające pewne wymagania będzie miała problem z kupnem odpowiedniego sprzętu w danej kasie. Czasem ktoś przemyśli i dołoży, inna osoba podziękuję i kupi jednak tańszą rzecz. Wszystko od sytuacji zależy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Po co ta wstawka? Świerzbi Cię pióro żeby przy każdej okazji wykazać się jaki masz stosunek do przewodów? 

29 minut temu, TomekN napisał:

Najlepiej byłoby, aby każdy miał prawo wyrazić swoje zdanie i ew. dopytany przedstawić argumenty, a pytający te argumenty niech sam zważy i podejmie własną decyzję.

Tak powinno być ale nie jest. Twoje argumenty są nachalnie wrzucane raz po raz i to jest trollowanie tematów, które Cię raczej nie interesują. Wchodzisz w tematy niczym egzorcysta ze święconą wodą do nawiedzonego domu. Jak zrozumiesz, że nikt nie oczekuje twoich egzorcyzmów to będzie cisza i spokój i zapomnimy o systemie punktowania. Na razie nie zanosi się. 

A po co ta wstawka? Świerzbi Cię pióro, aby po raz kolejny pokazać swój osobisty stosunek do mnie? A może skupiłbyś się na kwestiach merytorycznych, a nie argumentach ad personam? Zwłaszcza, że jesteś moderatorem, powinieneś dawać innym przykład i być możliwie bezstronny. A takimi wypowiedziami dosłownie wpisujesz się w retorykę wcześniej stosowaną przez szanownych panów audiowit, R...a, Bogusław i innych. Słabo to wygląda, Mariusz.

Nie rozumiem też czemu ma służyć zamykanie kolejnych wątków. Chodzi o ostudzenie emocji? A u kogo tu są emocje? U Ciebie? To może wystarczy, że wstrzymasz swój udział w tym wątku, hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DiBatonio napisał:

Taaaaaa, argumenty....

Niby jakie, podwójnie ślepe testy, czy pomiary Amira

No argumenty są. Tylko Ty masz je gdzieś i ciężko dyskutować przy takim podejściu.

22 minuty temu, DiBatonio napisał:

KałMaNaWardze

Mogłeś sobie najzwyczajniej darować, ale nie mi to oceniać.

4 godziny temu, Kraft napisał:

A ja będę wszystkim uporczywie wmawiał, że problemem forum nie jest różnorodność poglądów i zapał do ich wyrażania, tylko braki w kulturze niektórych piszących. A także deficyty empatii, sympatii, życzliwości, dystansu i poczucia humoru.

Masz rację... Można się różnić poglądami. Jednak sposób ich artykułowania jest jednak kluczowy.

20 minut temu, MariuszZ napisał:

Macie czas do wieczora na konstruktywne propozycje dotyczące systemu. Później będzie czas na analizę i decyzje.

Odniesiesz się do mojego pytania o widoczności punktacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie, a propos punktów (i zanim zamkniesz temat).

Dnia 16.06.2022 o 21:26, TomekN napisał:
Dnia 16.06.2022 o 13:56, MariuszZ napisał:

Bana dostałeś 8.06, a system zaczął oficjalnie działać 9.06 [...]
bana dostałeś po "staremu"

Bana po staremu, ale punkty - po nowemu 🙂 Bo 10 punktów karnych do teraz wisi na moim koncie tak, jak by system już wystartował 8.06. Rozumiem że to też jest "niefortunne" i jako moderator dołożysz wszelkich starań, aby moje konto zostało z nich oczyszczone.

Chciałem się w tej sprawie przypomnieć.
Pisałeś aby być optymistą, więc byłem i optymistycznie liczyłem że nie zapomnisz, ale jednak zapomniałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

Rafał, a nie wydaje Ci się, że to działa w obie strony? Często ktoś podaje przedział w jakim operuje, a pojawiają się rady o zakupie sprzętu 2 czy 3 krotnie droższego. Ja wiem, że jakość idzie w parze z ceną ale przecież nie dla każdego audio jest priorytetem a pieniądze na drzewach nie rosną. 

Masz rację. Sam byłem w sytuacji pytającego, który dostawał rady nie na temat. :)  Z drugiej strony, jeśli ktoś pyta np. o tani amplituner do naprawdę dobrych kolumn, to trudno nie zasugerować, żeby jednak dołożył do czegoś ciekawszego albo poczekał i dozbierał pieniędzy. Dlatego nie zazdroszczę moderatorom - co kartofel, to decyzja. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Butler napisał:

A w którym miejscu? Wchodzę np. w profil @Wing0 który się pochwalił "zdobyczą" i nie widzę info o punktach, chyba że źle szukam.

Ja jako moderator widzę ale nie mam możliwości ustawienia widoczności. Widocznie tak ma być, że nie będą punkty widoczne dla wszystkich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2022 o 21:38, Kraft napisał:

Od tego lajkowania bluzgów to naprawdę ręce opadają:(

A to z tym masz problem Jarku, bo Ty ich nie dostajesz, a tak byłoby wszystko ok?

Z tego co pamiętam, nie byłeś temu przeciwny, a teraz obraza na cały świat?

Brakuje jeszcze widocznej reputacji, ale to nie zostało już zaakceptowane.

12 godzin temu, TomekN napisał:

I ja nawet nie skomentowałem tego? Szok i niedowierzanie. Przecież podobno "rozwalam wszystkie dyskusje".

Żaden szok, po prostu przeoczyłeś temat i tyle, nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Ja jako moderator widzę ale nie mam możliwości ustawienia widoczności. Widocznie tak ma być, że nie będą punkty widoczne dla wszystkich. 

Jeśli się już bawimy w te punkty karne, to uważam, iż powinny być widoczne dla wszystkich użytkowników.

@Redakcja AUDIO jak widzisz taki pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie dobrze, że sprawa lajkowania bluzgów powróciła. Proponuję za taki czyn również przyznawać punkty karne. Z paragrafów: podżeganie, pomocnictwo i współudział po fakcie. 

Kara: połowa głównego taryfikatora (zaokrąglenie w górę!). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...