Skocz do zawartości

Kino Domowe

Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).

5 994 tematów w tym forum

1. Pioneer VSX 416 czy Yamaha RX V359?

• 3 odpowiedzi
    • 3 723 wyświetleń
  2. yamaha rx 1400

• 1 odpowiedź
    • 2 543 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4 054 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3 485 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4 454 wyświetleń
  3. YAMAHA RX-V540 RDS

• 3 odpowiedzi
    • 3 884 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3 726 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 565 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4 993 wyświetleń
  4. Ktory z amplitunerów wybrac?

• 5 odpowiedzi
    • 3 319 wyświetleń
  5. Yamaha RX-V359

• 3 odpowiedzi
    • 2 668 wyświetleń
  6. Jakie kino domowe???

• 5 odpowiedzi
    • 3 720 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 621 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 378 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5 565 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3 048 wyświetleń
  7. Yamaha RX-V1600

• 4 odpowiedzi
    • 5 362 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3 273 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4 864 wyświetleń
  8. Jakie kupić kabelki....?

• 1 odpowiedź
    • 2 396 wyświetleń
  9. Co sądzicie o zestawie ??

• 4 odpowiedzi
    • 3 574 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 416 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4 326 wyświetleń
  10. koda do kina domowego

• 1 odpowiedź
    • 2 662 wyświetleń
  11. Yamaha

• 1 odpowiedź
    • 2 847 wyświetleń

• Ostatnie posty

• Ja o jednym a Ty o czym innym  . Pisaliśmy o sytuacji gdy magnesy się odpychają   a nie gdy są ze sobą połączone przyciągające się.
    • Witam Przewertowałem już trochę Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, natomiast nie udało mi się znaleźć w stu procentach satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Postanowiłem zatem zwrócić się do was z moim problemem. Mianowicie poszukuje jakiś przyzwoicie grających głośników komputerowych o ciepłym brzmieniu i przede wszystkim dobrym, niskim jak i głębokim basie. Budżet jakim dysponuję to około 600 zł, wiem że jak na panujące tu standardy jest on dość skromny, niemniej nie chcę go znacząco przekraczać. Muzyka jakiej słucham najczęściej to rap oraz rock. Mimo iż głośniki kupuję głównie pod kątem słuchania muzyki, to będą one wykorzystywane również do oglądania filmów oraz grania w gry. Na aspekt wizualny jak i gabaryty (miejsce się raczej znajdzie) nie zwracam uwagi. Zależy mi również na niskim szumie spoczynkowym (gdy głośnik szumi, mimo iż nie dochodzi do niego żaden sygnał audio, nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa). Chciałbym jeszcze wspomnieć że odległość z jakiej dokonywane będą odsłuchy będzie dość niewielka, nieco mniej niż metr. Na ten moment głośniki będą podłączone pod kartę zintegrowaną, natomiast planuje dokupienie czegoś lepszego w przyszłości. Wybaczcie że wpis jest nieco chaotyczny, ale jest to mój pierwszy post na forum, gdyby coś było nie jasne proszę mnie poinformować . Z góry dziękuję za udzieloną mi tutaj pomoc.
    • Dzięki za odpowiedź Parę pytań dodatkowych, trochę zahaczajacych o ustawienie: 1. W wypadku pójścia w monitory - jak zagrają Pearl Monitor w porównaniu do Monitor Audio? Z tego, co widzę, mają te same przetworniki, co Pearl 20? 2. Czy bi-amping Monitor 100 zrobiłby w tym wypadku jakąś istotną różnicę z Onkyo 686? 3.1 I Pylony, i Monitor Audio mają satelitki z tylnym bass reflexem - co sprawia, jak mniemam, że nie powinno się ich stawiać/wieszać przy samej ścianie i raczej predestynuje je do stojaków lub nieco głębszych półek? (Polk Audio T15 nie mają reflexu, za to mają otwór do zawieszenia wprost na ścianie, co jest jakimś ułatwieniem) Ile tego odsunięcia tak naprawdę potrzeba? 3.2 W sumie to samo z kolumnami/monitorami przednimi - ile odsunięcia od ściany to rozsądne minimum? (Tu znów Polki zdają się mieć lekką przewagę przez konstrukcję bez portu?) 4. Jaki Subwoofer byłby optymalny do Polk T531 i Pylonów Pearl? 'Klasycznie' Magnat 302a, czy może inny? W tej półce cenowej zwrócił moją uwagę jeszcze Klipsch R-8SW ("siedzą mi" suby z membraną kierowaną w dół, acz nie wiem, czy równie entuzjastyczni byliby sąsiedzi z dołu ;)) Po wyceny na pewno się odezwę
    • No niestety nie masz racji. Podam przyklad. Mamy dwa magnesy ustawione do siebie przeciwnymi biegunami (dążą wowczas do przyciagania), w sytuacji gdy jeszcze sie nie dotknęły działa w tym miejscu pole magnetyczne pomiedzy nimi. W momencie zetkniecia calkowitego dwa magnesy zamieniaja sie w "jeden wiekszy" a pole magnetyczne w tym miejscu nie emituje za to emitują nowe 2 bieguny nowego "super magnesu" czyli jeden biegun 1 magnesu i drugi biegun 2 magnesu. Nie musze chyba dodawac ze "nowe" bieguny nowego wiekszego magnesu posiadaja wieksza siłę.   Oczywiscie ponieważ jest niejako "przedłużeniem" magnesu i zachodzi sytuacja jak po zetknieciu calkowitym magnesow o czym pisalem powyzej. To zależy od odleglosci pomiedzy nimi i nie ma tu znaczenia biegunowosc. Jesli sa sklejone mechanicznie tymi samymi biegunami to sie ekranuja nie w 100% oczywiscie. Natomiast jesli wystepuje szczelina pomiedzy nimi to efekt ekranowania przestaje działać a uklad poprostu sie odpycha  Nie ma znaczenia czy bieguny sa przeciwne czy te same. Każde z nich tak samo oslabiaja sie wraz z odlegloscią.
  • Ostatnio poruszane tematy

• Utwórz nowe...