Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

No dobra, ale przypadkiem to nie ES byly przed QS? 

Tak masz rację ES jest duużo starsze od QS. Skupiłem się na nowszym vintage , czyli latach 90-tych gdzie po symbolu jakości ES zostało tylko wspomnienie. QS był nowszą serią i powtórzę dużo bardziej dopracowaną. ES leciał wówczas już tylko na legendzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tak masz rację ES jest duużo starsze od QS. Skupiłem się na nowszym vintage , czyli latach 90-tych gdzie po symbolu jakości ES zostało tylko wspomnienie. QS był nowszą serią i powtórzę dużo bardziej dopracowaną. ES leciał wówczas już tylko na legendzie.

Nie mialem pojecia, ze po QS Sony wypuszczalo jeszce jakies ES. Mialem sporo sprzetu z tym oznaczeniem : wzmacniacze 730, 770, 830 i 870, CD 222 i 555. I to wszystko byly bardzo porzadne, piekne i swietnie wykonane urzadzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Zaskoczyłeś mnie. Z tego co mi wiadomo ES był produkowany jeszcze po raku 2000 tysięcznym. Ale ręki nie dam sonie uciąć . 

Jesli tak to raczej w skundlonej formie obliczonej jako odciecie kuponow od dawnej legendy. Te moje to byla koncowka lat 80, poczatek 90. Zal bylo sprzedawac bo samo patrzenie na nie cieszylo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Pamiętam jak dawno temu bawiłeś się z laptopem pod windowsa żeby uzyskać finalnie jakaś akceptowalna jakość na wyjściu a czy wogole próbowałeś odtworzyć pliki z Linuxa? dla mnie to przełom o czym napisze niebawem, windows imo nie nadaje się za bardzo i degraduje jakość dosyć wyraźnie, tak to zaobserwowałem. 👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym Linuxem ciągle? 

Większość producentów nie pisze sterowników do swoich daków.

Winde też można dobrze przygotować, a jak złożysz sobie na wyje...ch komponentach to jest sztos.

Znam kogoś, kto robi bdb dobre kompy pod Audio, ale tanio nie jest, czasem wystawia na giełdzie i  nie mówię o NUCach.

Do tego Fidelizer, Audiophile Optimizer do tego jakieś zabawki iFi  silencer iFi Defender (pod USB) lub  M2 Tech Hiface Two(USB>Coax) i jest bdb zwlaszcza na plikacn Hi-Rres.

  Tidal przy tym to kpina.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arko55 napisał:

@audiowit Pamiętam jak dawno temu bawiłeś się z laptopem pod windowsa żeby uzyskać finalnie jakaś akceptowalna jakość na wyjściu a czy wogole próbowałeś odtworzyć pliki z Linuxa? dla mnie to przełom o czym napisze niebawem, windows imo nie nadaje się za bardzo i degraduje jakość dosyć wyraźnie, tak to zaobserwowałem. 👌

Ja miałem zoptymalizowanego Windowsa. Mniej więcej tak jak pisze DiBatonio. Nie wiem dokładnie jak, bo tym zajmował się mój kolega. Dodatkowo sygnał był puszczony przez M2tech hiface evo2 i lvds do dac. Laptop też był dobrany pod względem jakości zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kraft napisał:

Różne są ścieżki wiodące do osiągnięcia duchowego spokoju:).

Tak.

Niektórzy wstępują do Zakonu, nie chcesz spróbować? 

😉

31 minut temu, Rafał S napisał:

A nie przeszkadzało Ci, że laptop szumiał? Bo one wszystkie szumią mniej lub bardziej i na tym poziomie zabawy dla mnie jest to już nie do przyjęcia, jeśli słucham muzyki w skupieniu.

Laptop szumi, bo np na chipsecie kart lub procku są wentylatorki.

Ale są dedykowane kompy do audio bez wentylatorów z pasywnym chłodzeniem i konkretnymi komponentami, kartami....etc.

Laptop z czystym Windowsem bez żadnych pakietów biurowych i innych pierdół, za to ze sterownikami pod Audio i np Jriver lub inny odtwarzacz plus  wspomnianymi optymalizaorami i dodatki od iFi spokojnie z plikami, nawet ripami płyt CD może zastąpić CD player. Trzeba tylko zadbać o wszystko, nie każdemu to pasuje, mnie w wielu przypadkach tak, chociaż ostatnio strumieniuje też pliki płyt HiRes z routera po LAN i też jest w pytę.

Tak jak @Kraftnapisał, każdy ma swoją drogę, ja mam kilka Tidal, Qobuz, Deezer, pliki HiRes z routera, pliki z kompa do wyboru po USB do DACa,  po coaxialudo DACa.

Z wygody wybieram na codzień serwisy strumieniowe z mojego DAC/streamera, ale jak mam ochotę to jadę z plików 24/96 i więcej.

W każdym wypadku ździebko inne walory brzmieniowe.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardzo zadowolony z jakości dźwięku jaki dawał laptop. Przeważnie grał z baterii, ale przecież nie jestem takim purystą jak myślicie i jak zabrakło prądu podłączałem zasilacz. Laptop przy słuchaniu muzyki był bardzo cichy. Jakiś tam wentylator chyba ma ale przy tak małych mocach obliczeniowych, nie uruchamiał się.

Testowane były inne źródła, a nawet kupiłem podobno genialny Aries Femto bez wcześniejszego odsłuchu. No i laptop wygrał. Dopiero wyparła go iodata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cudo. Po prostu HP Elitebook. Do słuchania muzyki nie jest potrzebny komputer do gier. Ważne, żeby był na wysokiej jakości podzespołach. No i żeczywiscie musi być zoptymalizowany system. No i w ramach walki z jitherem ( jak w każdym źródle cyfrowym) obowiązkowo Zegar.

Mac mini podobno jest dobry. Nie słuchałem ale z wielu źródeł bardzo pozytywny feedback.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Cudo pod względem "szumienia" wentylatorami. Moje doświadczenia są takie że nie widziałem lapków (pomijając maczki których nie lubię) które by nie szumiały czasem nawet na pulpicie

Szczerze... to dziwię sie ze nie sa popularne systemy chłodzenia oparte o eliminacje wiatraków. Nawet jesli "to" bedzie wiekszych gabarytów (radiatory) to tym lepiej. Świat audio juz dawno pokazał że lubi przerost formy, byle tylko wejść w segment Top!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Makumba napisał:

Femto na czas kiedy został wyprodukowany (czyli około 10 lat temu) był bardzo dobrym transportem. Tobie po prostu nie zgrał się z resztą systemu. I-O Data z kolei odwrotnie. Żaden komponent nie zagra tak samo w każdym systemie.

Oczywiście, oczywiste oczywistości.

Być może nie przypadł mi do gustu rownież jego dźwięk.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o vintage rozmawiacie, to dopytam.

Czy znacie/kupowaliście/licytowaliście coś na tym portalu ?

https://www.catawiki.com/pl/a/680323-aukcja-hi-fi-i-radio

 

mają fajne pozycje.

np.

https://www.catawiki.com/pl/l/64079913-pioneer-pt-06-horn-tweeter-glosnik

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...