Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, Rega napisał:

Może odpowiedź zobrazuję zdjęciem. Po prostu dolne rejestry wolę z takich przetworników. To wszystko

Ok. Tylko przed zakupem minimonitorów  wielkości 1kg cukru każdy powinien być  pogodzony z kompromisami w zakresie niskich tonów. Inaczej z całą pewnością nie trafią w nasz gust. Oczywista oczywistość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

"Granie na biurku " 

Dlaczego nikt na to uwagi nie zwraca ? 

Ile osób tu przebywających potrzebuje grania na biurko? 

Pzdr

W jakim sensie nie zwraca uwagi? 

 

2 godziny temu, Kraft napisał:

Dla mnie w graniu na biurku są to porównywalne konstrukcje. Wyprzedzające inne monitory, które testowałem w takiej aplikacji.

No to pewnie się będę kierować dewizą "co się trafi szybciej w dobrej cenie" :D 

- R3 w dobrej kwocie? to ls50m na biurko.

- ls50 wireless

- albo te wlasnie Menuety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

mam taką teorię , że to przyszło wraz z KD .

Jak nie zwija dywanu to nie gra :) 

To ja mam taką, chyba najbliższą trendom...

Otóż już jakiś czas temu m9ja uwagę zwrócił fakt, że coraz więcej młodzieży słucha słuchawek Beats. A wiecie dlaczego?

Kiedys w pracy kolega zapytał o takie, bo przecież  muszą być dobre skoro w mediach znani piłkarze, tuzy i VIPy z pierwszych stron gazet z nimi chadzają. 

No tak... ch....., że walą basem.

Ważne, że modne, bo przeca  Messi , czy inny wyżelowany Ronaldo wychodził z autokaru w Beatsach na łbie. 

Teraz widać efekty, u mnie w pracy co drugi woli basojebliwe słuchawki. 

 

 

 

 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Trudno o kolumny w obudowie zamkniętej z dużym basowcem, z potężnym magnesem. Do tego musi być zaawansowany technicznie sredniotonowiec i wysokotonowiec.

Jeszcze dopracowana zwrotnica i obudowa, żeby 3 zakresy były ładnie ze sobą zszyte.

 

10 godzin temu, Kraft napisał:

Dla mnie w graniu na biurku są to porównywalne konstrukcje. Wyprzedzające inne monitory, które testowałem w takiej aplikacji.

Właśnie, jak to jest z tymi głośnikami na biurko?

Bo mnie zawsze się kojarzą z takimi, które wpina się bezpośrednio w wyj liniowe karty dźwiękowej. 

A Ty i wszyscy inni, jak słuchacie takich Kef LS...,  czy innych  Menuetów, one są u Was wpięte do kompa i po drodze wzmacniacz, czy do zestawu stereo?

Pytam poważnie. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu monitory kolumn jakie już miałem u siebie (NHT 1.5 i Audium comp 3) mają również droższe wersje podłogowe byłem przekonany że to też budy typu zamkniętego ale podłogówki juz klasycznie z tunelem, szkoda że tak ciężko jest to zestroić.

Czy ktoś obeznany mógł by napisać jakie korzyści mogą nieść kolumny z membrana bierną oraz lini transmisyjnej? co człowiek to opinia, są też takie wpisy na forachb że zamknięta buda ma sztuczny spłycony bas, znowu w moich Huricane gość co stworzył 1 pare zachwalał że sama kontrukcja jest tak zestrojona że sam bas nie różni się do tego z kolumn zamkniętych mimo bas reflexu heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

Eee tam... Nasze manufaktury zrobią Ci takie w 3 miesiące. Wybierzesz  sobie tylko przetworniki wedle zasobności portfela. 

Fajnie się mówi, szczególnie jak się nie wie o czym mówi. Indywidualny projekt w manufakturze panie kolego to prawie rok a jak będziesz wymyślał, to i 2 lub 3 sobie poczekasz. 

 

9 godzin temu, audiowit napisał:

Tjaaa, i zestroją. Boją się takich tematów. A i dobry efekt wątpliwy.

Wiesz czy tylko tak piszesz. 

Masz fajny set, w twoim budżecie jest zestaw Pawła z Warszawy. Jedź posłuchaj i wtedy takie rzeczy możesz pisać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audiowit napisał:

Takie i najlepiej w obudowie zamkniętej.

Witku, witaj. Czy zechciałbyś podać przykłady takich kolumn?

Marka, model itp Jak najwięcej „konkretów”

@J4Z dziękuję, że wkleiłeś film w innym wątku, bassreflex a bliskość ściany. Dla mnie mega pożyteczny, gość mówi dla mnie ludzkim językiem, a i w tym wątku pojawiają się aspekty, których wyjaśnienie jak mnie się zdaje, w tamtym filmie można znaleźć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie obecnie takich brak albo w budżetach nie dla mnie. Mówimy o basie 30cm i wyzej. Zaznaczam, że nie chodzi tylko o duży, wysokiej klasy basowiec w oz ( bo takie kolumny też mam). Chodzi o to żeby takie kolumny miały średnio i wysokotonowiec wysokiej klasy i byly to nowoczesne przetworniki. Akurat w tych zakresach słychać postęp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasze manufaktury :). Wysłałem kiedyś zapytanie odnośnie modyfikacji moich kolumn, ewentualnie zrobienia czegoś ciekawego z Heilem w obudowie zamkniętej. Jedna firma tylko odpisała że jest to bardzo skomplikowane, nie warte zabawy itd (chociaż byli szczerzy że boją się tematu podjąć). Zrobienie kolumn tak żeby zrobić, a zbudowanie czegoś świetnego pod wymagania klienta to już nie lada sztuka...

Jakby tak Heil był w budzie zamkniętej z jakimś niskotonowcem z Wigo czy Alteców....

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Ciekawe, jakie wrażenie zrobiłyby na Tobie Dutch & Dutch 8c czy Kii Three, czy nazwałbyś je super monitorami 😉

Przyjemnie grały, czysto, dynamicznie, ale nie zwijały dywanu. Może przez małe przetworniki niskotonowe. Jeśli tak, to chyba zaczynam rozumieć między innymi @Rega.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...