Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Bosze, miała być rozrywka, a tu orka i nauka przez cały czas. O kosztach nie wspomnę.

Mam szczerą nadzieję, że dwa tygodnie wystarczą żebym jakoś pojęła takie urządzenie. Rozumiem, że nie każdy DAC zmusza do wysiłku umysłowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Bosze, miała być rozrywka, a tu orka i nauka przez cały czas. O kosztach nie wspomnę.

Rozrywka to będzie jak pojawią się, a potem znikną odciski na rękach od dźwigania kolejnych klocków :) Audio to nie jest takie złe hobby w porównaniu np. z szydełkowaniem :) 

28 minut temu, Asia napisał:

Rozumiem, że nie każdy DAC zmusza do wysiłku umysłowego?

Nie każdy , ale myślenie ma przyszłość :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

odciski na rękach od dźwigania kolejnych klocków

Odciski? Jak oddawałam ostatni wzmacniacz zapomniałam poprosić męża żeby włożył pudło do bagażnika i jakoś musiałam dotaszczyć ponad 20 kg. Napis na pudle : "Heavy weight", a potem coś żeby przewozić na wózku transportowym, otuchy mi nie dodał. No ale udało się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Asia napisał:

Znaczy męża jeszcze nie wtajemniczałam, a jak zapyta to powiem: to? No przecież to już dawno jest 😁.

I tak trzymaj Asia  😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RME też bez MQA. Ale po co komu ten szajs.

 

7 minut temu, MobyDick napisał:

Taki RME to gradka dla kogoś kto lubi grzebać w ustawieniach

Na początku lubiłem grzebać. Raczej to była ciekawość opanowania tego cholernego menu. Teraz mam wszystko fajnie ustawione i tylko czasem pilotem barwę podkręcam / bo różne masteringi CD mam / lub dopasowuję brzmienie do rodzaju muzyki.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

oraz ampli. KD :)

To prawda. Co sezon to inny standard wejścia HDMI:-)

Ale tu rozmawiamy w dziale stereo więc o tym nie pisałem.

2 godziny temu, dorsz napisał:

Nie uważam aby np. dziesięcioletni DAC nagle zaczął inaczej brzmieć emoji3.png

Dokładnie tak dlatego pisałem, że niekoniecznie trzeba się tymi zmieniającymi cyferkami przejmować. Ale już spadek wartości DACów jest znaczący.

2 godziny temu, Asia napisał:

Hmmm, to co jest złotym środkiem?

DAC D.I.Y. w którym w miarę łatwo można wymienić jakiś element, zmienić soft czy nawet przebudować pod swoje zmieniające się potrzeby:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Asia napisał:

Tomku, przypomnij mi dlaczego ja chcę się umartwiać

Bo chcesz zrobić kolejny krok ? :) Bo inaczej byłoby nudno ? :) Bo potem , żaden facet na forum nie będzie Ci wciskał ciemnoty , jak Sama przejdziesz tą drogę ? :) 

RME nie jest takie straszne , tak jak pisał @JohnDoe po ustawieniu zakresu głośności oraz loudness / o ile się z tego korzysta/ to w zasadzie niczym się już tam nie kręci. RME ma EQ , do momentu dostawy 22D możesz sama stworzyć filtry / masz już pomiary REW , filtry wygeneruje REW / i przenieść je do RME.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

żaden facet na forum nie będzie Ci wciskał ciemnoty

Dziękuję Wielki Motywatorze.

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

możesz sama stworzyć filtry / masz już pomiary REW , filtry wygeneruje REW / i przenieść je do RME.

Ale czy to działa? Czy ktoś jest zadowolony z takiej korekcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

Dziękuję Wielki Motywatorze.

Do usług , wiedziałem , że ten tekst Ci się najbardziej spodoba :) 

10 minut temu, Asia napisał:

Ale czy to działa? Czy ktoś jest zadowolony z takiej korekcji?

Działa , pomogli mi @MariuszZ , @Tom.O, @marcinmarcin , głównie chodziło o to by zredukować ilość filtrów które tworzy REW do 5 pozycji , bo tyle można wstawić do RME. Efekt świetny , zapewniam , że bawiąc się filtrami , bardzo dużo można się nauczyć o zależnościach poszczególnych tonów. W RME możesz ustawić oddzielnie filtry dla lewego i prawego kanału , efekt świetny.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HQ150 napisał:

W DAC-ach właśnie jest największy postęp i one starzeją się najszybciej. Czy ten postęp jest nam konieczny w naszych zabawkach to inny temat:-)

Już w latach 90. istniały dobre przetworniki, problem w tym, że te na prawdę dobre miały osiągi na poziomie dzisiejszych budżetowych Toppingów. Samo brzmienie DACa tzw. transparentnego jest kontrowersyjną kwestią, ale dalsze śrubowanie parametrów przetworników ponad to, co jest dostępne obecnie zaspokoi już raczej jedynie matematyczny fetysz, bo na słyszalne różnice się już nie przełoży.

W każdym razie, mam u siebie RME ADI-2 i wg mnie ten przetwornik po prostu nie gra, nie wprowadza żadnej własnej sygnatury do dźwięku. Nic nie jest bardziej szorstkie, miękkie, twarde, jedwabiste, kontrolowane etc. Nie grzebałem co prawda w ustawieniach, ale na domyślnych nie usłyszałem nic, co mógłbym przypisać do tego sprzętu. Kupiłem go głównie ze względu na funkcjonalność (wyjścia RCA, XLR, referencyjne wzmacniacze słuchawkowe) oraz zaufanie do niemieckiej inżynierii, jednak wielu miłośnikom hi-fi nie przypadnie on IMO do gustu. Dlaczego? Dlatego, że ma charakter narzędzia, a nie czegoś ekskluzywnego, co ładnie wygląda na półce. Jest to przetwornik, który świetnie nadaje się np. do studia.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...