Skocz do zawartości

Ile można... trzeba... warto wydać na sprzęt audio?


RoRo

Recommended Posts

6 minut temu, Asia napisał:

Ze sprawdzonego źródła

Z tym różnie bywa Asia. Wiem, że się sparzyłaś ostatnio ale nie zrażaj się. Ja kiedyś kupiłem piękne kolumny - a po chwili okazało się, że głośnik jest uszkodzony i nienaprawialny. Musiałem długo szukać nowego głośnika i wydałem trochę pieniędzy na to. Za to na końcu radość i banan na twarzy. Taka pasja, chora trochę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi777 napisał:

No to proszę mi takowe wskazać, jeśli możesz oczywiście 😊

Tylko co z tego wyniknie - ja pokazywałem dobrze grające kolumny kilkanaście czy kilkadziesiąt razy na tym forum - i co? widzę że dalej komuś wiszą :D 

Miałem sam na sprzedaż też świetne w swojej cenie kolumny, to jak poleciłem jakiemuś mądremu na forum to mnie od handlarzy wyzwał, pierwsza osoba która je posłuchała, wzięła od razu... ale ile matołów się nafilozowało przez olx czy przez privy.... masakra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcinMiałem to samo. Dobry zwyczaj nie polecaj. Parafrazując znane powiedzenie. Poza tym, jak można coś polecac nie znając preferencji brzmieniowych, upodobań muzycznych, wymiarów i modów pomieszczenia, jego wyposażenia, itd, itd. To strzelanie ślepakami. Żadnego efektu, pozytku a tylko broń do czyszczenia. Ktoś kto poleca robi to na oślep i na podstawie własnego widzimisię. No chyba  ze branża. Ale tu wiadomo o co chodzi, a jeśli nie wiadomo to chodzi o ........ . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

I dlatego lepiej nie pisać na tym forum. Zostaniesz zdeptany przez tych co niewiele słyszeli ale dużo piszą.

Bay.

Wielokrotnie podkreślałem już że.....  Wystarczy że ktoś słyszał jak brzmi dany instrument na żywo, i takiego wzorca się "trzyma" dążąc do uzyskania "podobnego" w domu. Nie trzeba mieć miliona odsłuchów sprzetow z półki high-end by mieć możliwość oceny sprzętu!

No chyba że ktoś nie dąży do brzmienia np. Kontrabasu tak jak brzmi on faktycznie w realu... to przepraszam bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Adi777 napisał:

Dawaj czwartą na 35 m2. Bez jakichkolwiek kompromisów

Przy tym metrażu mógłbym już się pokusić o Dali Grandy. Trochę na styk ale u mnie grały w 23 m2 i przeżyłem :) 

Ale spróbował bym :                                                                      Yamaha CX-1000 

  Yamaha MX-1000

  Yamaha CDX-1060

  Kolumny Thiel CS 3.5

13 000 zł i gramy

/ do tego zestawu nie dodałem Grandów , chyba , że lubisz ciepłe brzmienie to jak najbardziej/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wielokrotnie podkreślałem już że.....  Wystarczy że ktoś słyszał jak brzmi dany instrument na żywo, i takiego wzorca się "trzyma" dążąc do uzyskania "podobnego" w domu. Nie trzeba mieć miliona odsłuchów sprzetow z półki high-end by mieć możliwość oceny sprzętu!

No chyba że ktoś nie dąży do brzmienia np. Kontrabasu tak jak brzmi on faktycznie w realu... to przepraszam bardzo.

Dźwięk kontrabasu i trudniejszy, fortepianu jest jak najbardziej do oddania w warunkach domowych. Ale nie z kolumienek za 5kzł.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Ciężko mi dyskutować na ten temat bo z drugiej strony słyszalem też te droższe konstrukcje i czasem naprawdę potrafią zachwycić. Przykładem moze być kosmiczny mezalians czy mały szajs lampowy Fatman-a za chyba 1700 zł połączony z kolumnami triangla które kosztowały lata temu chyba 12 tysi a teraz ta seria zaczyna się od 19 tysięcy. A patrząc na ilość głośników to 34 tysie.

I jakoś nie potrafię uwierzyć że kolumny za 5tkę dadzą porównywalny spektakl

No to dwa przykłady z życia wzięte. 

Bowers 707 - 4000 zł vs Bowers 703 - 12000 zł. Na górze identyczny tweeter, pracujący w porównywalnych warunkach. Czy jest możliwe, że przedział pasma za który odpowiada będzie w tym przypadku równie dobry w kolumnie za 4000 zł, jak w tej trzy razy droższej?

Heco Revolution 3  - 3800 zł vs Heco Revolution 9 - 11800 zł. Również identyczne tweetery. Czy obie kolumny mogą mieć górę porównywalnej jakości?

A może góra z monitorów będzie nawet lepsza niż z podłogówek, bo mają one węższą ściankę, a więc ograniczone degradujące dźwięk odbicia fal w wysokim paśmie?

Jak spojrzeć na sprawę bez emocji, technicznie, to myśl, że kolumny za 4000 zł mogą w pewnych aspektach grać porównywalnie, a nawet lepiej od tych za 12 000 zł nie wydaje się już taka absurdalna.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inżynier Mamoń napisał:

Ciekawy jestem jaki zestaw chciałbyś Ty?  

Hehe, sam chciałbym wiedzieć :D Nie wiem, czy to ma sens, ale miałem kiedyś na testach słuchawki Sennheiser, model HD 598. 

Porównywałem je z dwoma innymi modelami, były to AKG K612 Pro i Beyerdynamic DT990 Edition 600Ohm. Z nich wszystkich Sennheisery wydały mi się najciemniejsze, najcieplejsze, i strasznie mi się to nie podobało, więc raczej na pewno ciepły dźwięk to nie moja bajka, ale czy jasny, maksymalnie jasny? Też nie wiem. Po głowie chodzą mi takie przymiotniki jak dynamiczny, żywy, duży, maksymalnie czysty, szczegółowy, być może też analityczny, równy, neutralny, ale raczej też naturalny, i jeszcze taki jeden, wydaje mi się, że bardzo ciekawy przymiotnik, czyli dźwięk live - tylko co on oznacza? Chyba nie koncertowy? ;)

13 minut temu, Inżynier Mamoń napisał:

Prawdziwy miłośnik muzyki

Miło mi to słyszeć 😀 No, a raczej widzieć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Po głowie chodzą mi takie przymiotniki jak dynamiczny, żywy, duży, maksymalnie czysty, szczegółowy, być może też analityczny, równy, neutralny, ale raczej też naturalny, i jeszcze taki jeden, wydaje mi się, że bardzo ciekawy przymiotnik, czyli dźwięk live

Dodaj dookólny i właśnie opisałeś mój głośnik bluetooth Yamaha LSX -70 :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...