Skocz do zawartości

Ile można... trzeba... warto wydać na sprzęt audio?


RoRo

Recommended Posts

Ten wątek to taki chyba trochę na podpuchę jest :)

 

Każdy ma swoje zdanie i trzeba to uszanować. Można bez końca bić pianę o to kto ma dłuższego ale po co, strata czasu. Potrzebujemy nabyć i stać nas wydać 100kzł na kabel zasilający - ok, zróbmy to. Uważamy, że synergia klamotów załatwia sprawę i sprzęt za 3 kzł wystarczy - super.

Szanujmy swoje wybory nawet jak mamy zupełnie odmienne zdanie, doświadczenia, możliwości finansowe, lokalowe itd., itd. Bawmy się naszym hobby, dzielmy swoimi wrażeniami, cieszmy radością Kolegów i Koleżanki :)

Ps. Trzeba wydać tyle, żeby starczyło na Naima ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masowo polecany po forach zestaw - pewien szacowny amplituner za około 3k plus pewne niezwykle popularne kolumienki za 2800 i mamy przepis na klapę :D gra to tak podle że mam wrażenie ze moje 20 letnie logitechy do komputera dają lepszy dźwięk... czyli 6k a gdzie jakieś źródełko? :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2 strony jedne z lepszych kolumn jakie słyszałem (a najlepsze jakie w życiu miałem) można kupić za około 2k i mimo że je polecałem chyba kilkadziesiąt razy na forach i nikt się nad tym nawet nie pochylił - lepiej kupić popularny badziew (nie znam sprzedającego, nie widziałem na oczy, nie wiem czy kolumny sprawne i w jakim stanie - wiem tylko że model godny polecenia)

https://sprzedajemy.pl/kolumny-quadral-platinum-m35-biale-klodzko-2-0010c9-nr64324752

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy! Może przejdźcie do kolejnego etapu i zacznijcie proponować konkretne rozwiązania systemowe z krótkim uzasadnieniem dlaczego to i tak oraz za ile. 

Ustalmy przedział cenowy i kategorie. 

Sprzęt nowy lub/i używany. 

Przedział od 5 do 15 tys. pln. 

Uwzględnijcie zasilanie, przewody, źródło, dac, wzmak, kolumny plus bonus jak zostanie kasa tzn. akcesoria audio i akustyka 😉

Może komuś się taki gotowiec przyda. 

Przy uzasadnieniu można dopisać do jakiego gatunku, metrażu czy stylu słuchania (głośno/cicho/do kotleta/uniwersalnie). 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to proponuje mały challange - swoją droga podejrzewam, że mógłby się on przydać wielu osobom na forum, które szukają. A mamy tutaj w dyskusji widzę doświadczonych graczy :) Zgadzam się z przedmówcami, ze w budżetach do 6 tysięcy kupno nowego sprzętu to wydawanie pieniędzy trochę w bloto bo używany w tej kasie da nam dużo więcej. 

Tak wiec, macie do wydania na używany sprzęt audio:

1) 2500 zł

2) 4000 zł

3) 6000 zł

Trzy takie warianty cenowe. Musicie w tych budżetach kupić na pewno wzmacniać, kolumny, okablowanie. Źródło to Wasz wybór: cd, winyl, streamer. Czy z daciem czy bez. Cel jest jeden - wycisnąć z tych kwot maksimum brzmienia :) Ciekaw jestem propozycji, a zabawa może być fajna i pożyteczna. Tylko dodajemy do zestawów sprzety w ich obecnej wartości na portalach ogłoszeniowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

A sorry nie doczytałem , odpadam :) 

Pisałem ogólnie. Uznajmy, że to pierwszy przedział. Twój i Bogusia może być drugi. 

Powiedzmy od 15 do 50 tys. PLN. 

Może być? 

Oczywiście do 5 tys. jak ktoś ma pomysł na taki STARTUP do audio przygody to zachęcam.

Potraktujcie to jako zabawę w pomysły wynikające z waszego doświadczenia i wiedzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno postanowiłem sobie na powrót poskładać audio. Wzmacniacz używka, głośniki jednak nowe, jako CD - stare kino 5.1 Sony ( sam player z DTS-em ). Muzę odtwarzam z kompa. Jak dla mnie gra to ok.

 I teraz najlepsze : pamiętając (sic) jak "kiedyś" mi grał sprzęt Diory typu wieża, ta z kaseciakiem szufladą, do tego gramofon Bernard.  Znajomy okazało się że ma taki sprzęt jeszcze na strychu :) pożyczyłem to wsio, uruchomiłem...

  Dokładnie pamiętam jak "brzmiała" płyta na tym zestawie - wtedy cudo... A co teraz? Się załamałem słuchając :(  No nijak nie brzmiało to jak pamiętałem.

 Podłączyłem sam gramofon pod mój aktualny sprzęt. Podłączyłem kaseciaka - bez różnicy z gramofonem... I co? I nadal załamka.

 Celowo nie piszę nazw.

 Chodzi mi o to że ile bym nie wydał kasy na sprzęt to zagra on tak jak słyszę i wydaje mi się że gra. Dopiero kiedy człek zacznie czytać fora dowiaduje się że się ma sprzęt/pokój/ucho do d..y i póki nie wyda worka kasy nic się nie zmieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

No to , to już jawna dyskryminacja , prawda Boguś / @Bogusław Kożyczkowski :) 

Ale ok. przejrzę Allegro jak tam teraz z cenami i coś wymyślę.

 

Wow!  .... chyba przebijam tą granice, coś musze sprzedać 😪 

A swoja drogą po długim czasie widzę, że znów ktoś czeka na gotowy przepis ... to tak nie działa.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ok. mam :) 

Nad 3020i

Tanbergi TL 5020

Yamaha CDX-890

Razem ok. 4900 zł i gramy.

A jeśli ktoś chce używkę, ale jednak mniej vintage-ową? Fajnie by też było, gdyby pojawiły się jakieś linki 🙂. No i może opis jak to razem gra 😝.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adi777 napisał:

Jak dobrym w stosunku do sprzętu w sygnaturze?

A widzisz, po wieży Pioneer'a były jak promień słońca - bezproblemowa obsługa, natychmiastowe działanie i przyjemny dźwięk. W gratisie możliwość kalibracji pomieszczenia przy pomocy iPhona.

Zatem nasze doznania soniczne są w dużej mierze uzależnione od tego z czym porównujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Asia napisał:

Ależ proszę bardzo. Kupujesz dwa głośniki Sonosa i cieszysz się dobrym dźwiękiem. Koszt - 1.600 zł.

Nie wiem ile musi kosztować porządny sprzęt stereo. 

Mój nie jest najdroższy. Ale fajny jak dla mnie. 

Miałem ostatnio gości i moja znajoma dosłownie zamknęła oczy i odpłynęła. 

Czy to jest fajny sprzęt? 

Gdzie jest radość? 

Właśnie tu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...