Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Też oglądam.

Zapewniam Cię Marcin, że poziom wiarygodności dziennikarzy w TVN jest wyższy niż w TVP, obecnym TVP.

 

2 godziny temu, Pajto02 napisał:

A mnie cieszy poruszenie na giełdzie. Powinni o tym częściej wspominać, bo to wyraźne zmiany, jakie dzieją się dzięki sondażom.

No więc właśnie. Gospodarka nie kłamią i zadko manipulują. Złotówka też umocniła się z dnia na dzień. 

2 godziny temu, Pajto02 napisał:

A mnie cieszy poruszenie na giełdzie. Powinni o tym częściej wspominać, bo to wyraźne zmiany, jakie dzieją się dzięki sondażom.

No więc właśnie. Gospodarka nie kłamią i zadko manipulują. Złotówka też umocniła się z dnia na dzień. 

2 godziny temu, Pajto02 napisał:

A mnie cieszy poruszenie na giełdzie. Powinni o tym częściej wspominać, bo to wyraźne zmiany, jakie dzieją się dzięki sondażom.

No więc właśnie. Gospodarka nie kłamią i zadko manipulują. Złotówka też umocniła się z dnia na dzień. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:
2 godziny temu, Pajto02 napisał:

A mnie cieszy poruszenie na giełdzie. Powinni o tym częściej wspominać, bo to wyraźne zmiany, jakie dzieją się dzięki sondażom.

No więc właśnie. Gospodarka nie kłamią i zadko manipulują. Złotówka też umocniła się z dnia na dzień. 

2 godziny temu, Pajto02 napisał:

A mnie cieszy poruszenie na giełdzie. Powinni o tym częściej wspominać, bo to wyraźne zmiany, jakie dzieją się dzięki sondażom.

No więc właśnie. Gospodarka nie kłamią i zadko manipulują. Złotówka też umocniła się z dnia na dzień. 

2 godziny temu, Pajto02 napisał:

A mnie cieszy poruszenie na giełdzie. Powinni o tym częściej wspominać, bo to wyraźne zmiany, jakie dzieją się dzięki sondażom.

No więc właśnie. Gospodarka nie kłamią i zadko manipulują. Złotówka też umocniła się z dnia na dzień. 

Nie wiem jak @Pajto02 , ale ja zrozumiałem za pierwszym razem 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym zatem był już podwójną elitą? Tą audio i tą demokratyczną? :))) 

No weź, popadnę w samouwielbienie ;)

Bardzo jestem zadowolony z frekwencji i z zaangażowania młodych. Kolejki te we Wrocławiu do 3 rano i te w Wawie. To przejdzie do historii. I też namówiłem 3 osoby żeby poszły na wybory.I z wynikow też jestem zadowolony. No i na ulicach i w pracy wszyscy tacy uśmiechnięci. 

Dobry dzień.

A'propos pojednania. Dziś w pracy dyskutowałem z kolegą głosującym na Konfederację i nie pozabijaliśmy się :)

Będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jakże inny ton , umiarkowany , wyciszony i nie ma żadnych pasków. Oglądam od ośmiu minut i ani paska ani Tuska

Może jeszcze odpowiednich dyspozycji nie było. Podłączyłem antenę do TV po raz pierwszy od czasu inwazji Putina na Ukrainę, odpaliłem TVP Info... co chwila Tusk. Nie wiem czy tak ujmowany jak wcześniej, ale już usłyszałem, że będzie przyjmował dyspozycje z Niemiec.

@marcinmarcin referendum jest bardzo dobrym narzędziem do odpytania narodu w przypadku bardzo ważnego tematu, gdy trzeba podjąć trudną decyzję i rządzący chcą wiedzieć jaką decyzję wybiera naród. Tu nie ma dwóch zdań, że w takim referendum trzeba wziąć udział.

Tym razem jednak tendencyjna treść pytań, ich zbieżność z tematami poruszanymi w trakcie kampanii wyborczej, oraz czas przeprowadzenia tego referendum nie były według mnie niczym innym jak sposobem na dodatkowe, olbrzymie, i przede wszystkim darmowe finansowanie kampanii wyborczej PiS. 

PiSowi kompletnie nie zależało na wynikach tego referendum przynajmniej w 2 z zadanych pytań. Gdyby się okazało, że dziwnym przypadkiem naród w tematach aborcji i o zniesieniu blokady na granicy z Białorusią to i tak tych tematów by nie ruszyli, bo wiedzieliby, że to nie jest wybór ich wyborców.

Nie wiem czy odpowiedzi "TAK" na tematy wyprzedaży majątku i podniesienia wieku emerytalnego nie przyjęli by z radością, W końcu mogliby powiedzieć, że suweren im na to pozwolił. 

Referendum odnośnie wieku emerytalnego powinien przeprowadzić rząd Tuska przed podjęciem decyzji o tym podniesieniu. Mogli wytłumaczyć w ramach kampanii referendalnej dlaczego taka operacja jest potrzebna. Nie zrobili tego i teraz przeciwnicy mogą im to podniesienie wytykać. Teraz tylko pytanie, czy pytanie z tego referendum to było tylko przypomnienie co zrobił rząd Tuska, czy może jednak PiS doszedł do tego, że może fajnie by było wycofać się ze swojego obniżenia wieku emerytalnego.

 

P.S. Pisałem ten post, a w tle TVP Info leciał program "jak oni kłamią". Champion energetyczny nie miał żadnych problemów z seryjnymi awariami dystrybutorów, ani brakami paliw na stacjach.   

21 minut temu, maxredaktor napisał:

Serduszka są fajne, ale i gwiazdki też. Tym bardziej, że można je inaczej interpretować.

 

* * * * *    * * *

PIJMY      GIN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Marcinem, że referendum to bardzo ważne narzędzie. 

Inaczej jednak od niego podchodzę do zniechęcania da udziału w tym referendum, bo to była według mnie tylko i wyłącznie darmowa dla PiS kampania wyborcza.

Podzielam jednak jego obawy o ewentualne udziały w przyszłych referendach, ale wierzę, że ten naród aż tak ciemny nie jest. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chmarski napisał:

Ja się zgadzam z Marcinem, że referendum to bardzo ważne narzędzie. 

Za ich kadencji było wiele okazji do przeprowadzenie referendum w wielu ważnych dla społeczeństwa i kobiet naprawdę ważnych obszarów życia. 

To, to była kpina i tylko 4 tendencyjne pytania, a podłożem było to, że mogli więcej kasy z budżetu przeznaczyć na wybory pod przykrywką referendum.

18 minut temu, Chmarski napisał:

Podzielam jednak jego obawy o ewentualne udziały w przyszłych referendach, ale wierzę, że ten naród aż tak ciemny nie jest. 

Jeśli będą w słusznych i ważnych społecznie sprawach, to na pewno naród będzie uczestniczył w takich referendach.

35 minut temu, Chmarski napisał:

PiSowi kompletnie nie zależało na wynikach tego referendum...

Dokładnie tak.

Wspominałem już o tym wcześniej, chyba wczoraj.

36 minut temu, Chmarski napisał:

Champion energetyczny nie miał żadnych problemów z seryjnymi awariami dystrybutorów, ani brakami paliw na stacjach.   

😆😆😆😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii obaw o rangę referendum mam całkowicie odmienne zdanie - odmowa wzięcia w nim udziału, jako objaw nieposłuszeństwa obywatelskiego, uważam za sposób obrony instytucji demokratycznej, którą rządzący (nie po raz pierwszy) chcieli wykorzystać wyłącznie dla celu propagandy, wzniecania niepokoju i złych emocji.

Liczenie głosów już prawie na finiszu. Za chwilę się zacznie jatka.

Edytowano przez Asia
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz PO zrobi to samo co w Parlamencie Europejskim czy coś innego? Jak myślicie... 

I po to było unieważnienie referendum... 

3 minuty temu, Asia napisał:

uważam za sposób obrony instytucji demokratycznej

Na złość PiS odmrozmy sobie uszy 

A już zapomniałem, miał być cud przy urnie i miazdzace zwyciestwo 

A tu wynik poniżej sondaż, a przecież mieli tak oszukiwać... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

A tu wynik poniżej sondaż, a przecież mieli tak oszukiwać... 

I oszukiwali. To nie była równa na wszystkich kampania wyborcza. Na szczęście obywatele się temu oszustwu przeciwstawili. Nie chcieli zostać drugą Rosją. Wracamy na łono państw demokratycznych. Tam nasze miejsce i tam nam najlepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

A już zapomniałem, miał być cud przy urnie i miazdzace zwyciestwo

Dobrze wiesz ( chyba) że część wyborców piss nie ogląda i słucha niczego poza tvp. Nie wie naprawdę co dzieje się w Polsce czy Europie. Część zdaje sobie z tego sprawę, ale jest wygodna i tak im dobrze. Co miesiąc wpływa wypłata na konto, 500+, 13ki,14ki i inne dodatki. Paliwo tańsze o ile dystrybutory są sprawne, premie świąteczne we wrześniu czy październiku. Mają to małe poczucie komfortu i stabilności w swoim kokonie i to im wystarcza do szczęścia. To czy ministrem edukacji jest idio...,premierem notoryczny kłamca, a rządzi nimi stetryczały staruch to mniej ważne i przymykają na to oczy. 

  • Lubię to 1
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miażdżące zwycięstwo? Od początku wiadomo było, że sukcesem będzie jeśli PiS i Konfederacja nie będą mieć większości lub na tyle dużo mandatów żeby skutecznie przeciągnąć parę mandatów z innych ugrupowań.

Powiedziałabym nawet, że wyniki wyborów są bardzo zgodne z sondażami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwne jest myślenie, że wynik jakiegokolwiek referendum byłby dla rządzących wiążący.

1 minutę temu, misiekx napisał:

Teraz już wiadomo dlaczego były te szczepionki 😀

Niektórzy, ci więcej i dalej widzący, wiedzieli od razu i nie dali się nabrać.

Nie byli zmanipulowani, ot co.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...