Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

20 godzin temu, Adi777 napisał:

Zmieniłem trochę umeblowanie w pokoju, i teraz siedzę w trójkącie plus minus 180 cm.

 

20 godzin temu, Kraft napisał:

To dalej jest bliskie pole;)

U mnie będzie podobna odległość, ok. 170 cm.

Otóż nie.

Bliskie pole to odsłuch w okolicach 1m do max 1,5m i tak się przyjęło z zasady o odsłuchu bliskiego pola.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AudioTube napisał:

@muzofan podoba mi się co widzę na zdjęciu. Wpadające boczne światło, zapewne wcześnie rano. Kawka, dużo roślin, soczysta zieleń. Taki spokój.

Ciekawym, czy są audiofile na forum, którzy w pokoju, gdzie słuchają muzyki, nie posiadają tv. Lub w ogóle nie mają odbiornika tv.

Południowe 4 okna więc słońca jest naprawdę dużo. Mogę tam siedzieć godzinami i aż się nie chce wychodzić do roboty 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Ciekawym, czy są audiofile na forum, którzy w pokoju, gdzie słuchają muzyki, nie posiadają tv. Lub w ogóle nie mają odbiornika tv.

Są i tacy, którzy nie posiadają TV w ogóle w domu 🙂. Od 12 lat. Chociaż dzieci rosną i chyba trzeba coś kupić, żeby nie były piętnowane z tego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arko55 napisał:

Pamiętam zasadę żeby TV gdy go musimy mieć w pokoju odsłuchowym wieszać/trzymać wysoko, najlepiej nad kolumnami by nie zaburzał kolejnych odbić fali, nie miałem z tym problemu bo nie potrzebuję wielkiego ekranu.

Bo jak ktoś jest zafiskowany na punkcie muzyki to nie używa TV tylko ekran i projektor. Niektórzy sam projektor jak ściana dobrze przygotowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Są i tacy, którzy nie posiadają TV w ogóle w domu 🙂.

Też tak przez wiele lat miałem. Z wyboru. Po dziś dzień żadnej audycji telewizyjnej od początku do końca nie obejrzałem od czasu gdy miałem 16lat i przestałem przesiadywać z rodzicami w salonie. Obecnie tylko VOD. Kilka lat temu rodzice zapłakali na moim losem i podarowali mi swojego starego plazmowego panasonica, który wisi teraz w salonie za sprzętem audio… a nawet jest to niego podłączony;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Arko55 napisał:

Pamiętam zasadę żeby TV gdy go musimy mieć w pokoju odsłuchowym wieszać/trzymać wysoko, najlepiej nad kolumnami by nie zaburzał kolejnych odbić fali, nie miałem z tym problemu bo nie potrzebuję wielkiego ekranu.

 

Pełna zgoda. U mnie wylądował sporo nad linią kolumn gdyż mocno negatywnie wpływał na muzykę. Powodował większy bałagan na scenie i wypychał ją w stronę słuchacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AudioTube napisał:

@muzofan podoba mi się co widzę na zdjęciu. Wpadające boczne światło, zapewne wcześnie rano. Kawka, dużo roślin, soczysta zieleń. Taki spokój.

Ciekawym, czy są audiofile na forum, którzy w pokoju, gdzie słuchają muzyki, nie posiadają tv. Lub w ogóle nie mają odbiornika tv.

Ja nie mam nic oprócz fotela, roślin i adaptacji. Acha, mały stoliczek na piloty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sonique napisał:

Też tak przez wiele lat miałem. Z wyboru. Po dziś dzień żadnej audycji telewizyjnej od początku do końca nie obejrzałem od czasu gdy miałem 16lat i przestałem przesiadywać z rodzicami w salonie. Obecnie tylko VOD. Kilka lat temu rodzice zapłakali na moim losem i podarowali mi swojego starego plazmowego panasonica, który wisi teraz w salonie za sprzętem audio… a nawet jest to niego podłączony;)

U mnie było podobnie. Jednak od sześciu, siedmiu lat mam ponownie działający TV. A całość jest po prostu otoczona książkami. I na razie jest OK ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Też tak mi się wydawało, że bliskie pole jest jednak troszkę bliżej, ale 180 cm to i tak jest mało.

Dobrze Ci się wydawało. :)

Poczytaj, kolega @Kraft też powinien :) w tekście znajdziesz o zachowaniu odleglosci monitorów bliskiego pola od glowy sluchacza.

https://musiccenter.pl/blog/ustawienie-monitorow-studyjnych/

https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1517-krk-rokit-5-g4-monitory-bliskiego-pola

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioTube napisał:

@muzofan podoba mi się co widzę na zdjęciu. Wpadające boczne światło, zapewne wcześnie rano. Kawka, dużo roślin, soczysta zieleń. Taki spokój.

Ciekawym, czy są audiofile na forum, którzy w pokoju, gdzie słuchają muzyki, nie posiadają tv. Lub w ogóle nie mają odbiornika tv.

Hm Audiofilem nie jestem ale tam gdzie slucham muzyki telewizora nie ma.

Z calkowitym nie posiadaniem odbiornika to juz musialbym innej wiary byc. 😇

Prosze zdjecie na poparcie mych slow :) no TV

20230127_170816.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Poczytaj, kolega @Kraft też powinien :) w tekście znajdziesz o zachowaniu odleglosci monitorów bliskiego pola od glowy sluchacza.

Zależy gdzie się poczyta:

"Midfield studio monitors are audio systems that have to be positioned at least six feet away from the listener."

https://themixingtips.com/best-midfield-studio-monitors/

No chyba, że między 1,5 m a 1,8 m grają monitory ziemi niczyjej;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kraft napisał:

Zależy gdzie się poczyta:

"Midfield studio monitors are audio systems that have to be positioned at least six feet away from the listener."

https://themixingtips.com/best-midfield-studio-monitors/

No chyba, że między 1,5 m a 1,8 m grają monitory ziemi niczyjej;) 

Tak to możemy się przerzucać w nieskończoność ze swoimj racjami i dojdziemy do tego, że między 1,8m, a 2m też grają monitory ziemi niczyjej. Tak może dojdziemy nawet do 3m :D

Dla mnie i  nie tylko, bo większości studiów nagraniowych głowa sluchacza, czy realizatora nagrań mieści się w granicach do 1,5m od monitorów bliskiego pola. Wtedy ma to sens, jeszcze innym wyborem są słuchawki studyjne. 

 

 

11 godzin temu, MariuszZ napisał:

Za każdym razem chowam do kartonu. Przed włączeniem wzmaka oczywiście. Lepiej Ci? 😂

Ja też, a karton mam w piwnicy 6 pięter niżej :D

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...