Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Mam w pracy taką "starą pannę" z nieleczoną nerwicą i trafione w punkt. Właśnie miałem z nią gorącą dyskusję/zjebki i dokładnie taki widok kilka minut oglądałem, jestem więc w stanie sobie to wyobrazić. Magnez forte i do przodu.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Salon napewno najlepiej przystosowany z tych co do tej pory odwiedziliście.

Racja , choć podobało mi się profesjonalne podejście Panów z Salonu , że do ideału jeszcze trochę brakuje. W ogóle profesjonalizm było czuć na każdym kroku , nie było przypadkowego stawiania paczek , na podłodze zauważyłem zaznaczone punkty gdzie powinny stać. Sama kubatura salki też robiła świetną robotę , choć monitory w mniejszej zagrałyby jeszcze lepiej.

@halik masz rację , czuć było potencjał tego sprzętu i jego jakość . Choć na poprzednich Zlotach też słuchaliśmy nie tanich / były przecież o wiele droższe systemy/ zestawów i aż takiego efektu nie było. Warto się zastanowić co tam zawiodło. Ten ostatni odsłuch powinien przekonać nieprzekonanych jak ważną rolę odgrywa pozycjonowanie oraz akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

, nie było przypadkowego stawiania paczek , na podłodze zauważyłem zaznaczone punkty gdzie powinny stać

Chciałem o to zapytać juz kilka zlotów temu...

Ale stwierdziłem że nie będę sie wtrącać, skoro na zloty nie jeżdżę, a tu proszę... Tomek zwrócił uwagę👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

Sama kubatura salki też robiła świetną robotę

Też mam takie wrażenie. Kolumny mogły stać daleko od ścian. Bo rodzaj i rozmieszczenie ustrojów akustycznych jednak dyskusyjne. Moim zdaniem można było lepiej to zaaranżować.

25 minut temu, tomek4446 napisał:

podobało mi się profesjonalne podejście Panów z Salonu

Tu też zgoda. Przyjemne miejsce z budującymi nastrój dodatkami. I ładnie wystawiony sprzęt. Klient może czuć się dopieszczony. No i ten lasek przed salonem też ma znaczenie. Sprzyja relaksowi przed odsłuchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Moim zdaniem można było lepiej to zaaranżować.

Powiedz , że żartowałeś ? Jarek lepiej może być zawsze , nie czepiajmy się. :)

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale stwierdziłem że nie będę sie wtrącać, skoro na zloty nie jeżdżę, a tu proszę...

Zwróciłem uwagę, bo sam stosuje podobną technikę jak pozycjonuje kolumny ,by wyłączyć przypadek przy porównaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Powiedz , że żartowałeś ? Jarek lepiej może być zawsze , nie czepiajmy się. :)

A jakby kolumny były ustawione tyłem do przodu i napisałbym, że trochę dziwnie, to też być odpowiedział, że się czepiam, że przecież zawsze może być lepiej?;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo lub w ogóle nie ogarnięte pierwsze odbicia. Kompleks dyfuzorów na przedniej ścianie, który poza redukcją pogłosu raczej niewiele robił. Te same ustroje można było racjonalniej rozmieścić. Na szczęście liczne audytorium poprawiało sytuację (dodawało pochłaniania). Na plus duże odległości kolumn i miejsca odsłuchu od ścian (duże opóźnienie dźwięku odbitego).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Słabo lub w ogóle nie ogarnięte pierwsze odbicia.

To ja mam tak u siebie w domu i nie narzekam ;)

18 minut temu, Kraft napisał:

Na plus duże odległości kolumn i miejsca odsłuchu od ścian (duże opóźnienie dźwięku odbitego).

Otóż to. Mam podobnie i dzieki temu mogę pozwolic sobie na nie "zagracanie" pokoju panelami :P

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie. Salon klasy top i doinwestowany:) Akustyka, aranżacja akustyki - wątpię aby była dziełem przypadku i raczej tam były robione profesjonalne pomiary z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw. Moim zdaniem nie ma tam ustroju od tak powieszonego:) Wiadomo że zawsze jest jakiś procent kompromisu (życie) aby mieć miejsce na tę szafkę z pięknymi gramofonami vintage:)

Generalnie mieć u siebie taki pokój odsłuchowy to można nie wychodzić z niego 24h. Bez szukania dziury w całym było naprawdę dobrze, klimatyczne miejsce zaaranżowane z pomysłem na dobre audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...