Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Z odsłuchanych zestawów najbardziej przypadła mi do gustu seria Jasper. Mimo, że to nie do końca moje granie, to docenić należy i monitory i kolumny podłogowe. Co ciekawe - modele 23 i 25 różniły się od siebie brzmieniowo. Mniejsze 23 miały wg mnie przeniesioną równowagę tonalną delikatnie w dół. 25 natomiast wydawały się żywsze w graniu, bardziej otwarte i swobodne. Swoje odegrała też akustyka pomieszczenia i jego wielkość. Na pewno całą serię łączyły średnie tony - bliskie, ofensywne. Zupełnie inne podejście zaprezentowały Diamondy. Było gładziej, spokojniej (w szczególności na wyższej średnicy). Wysokie tony miały delikatnie metaliczne zabarwienie. Dobre kolumny do długich odsłuchów. Taka prezentacja nie mogła absolutnie męczyć.

Philipsy - granie głównie średnicą, kolumienki do spokojniejszych klimatów, małych składów, wokalu, do umilania czasu czy też grania w tle. Tutaj podziękowania dla Tomka za przytarganie takich rarytasów.

Z elektroniki - podobała mi zmodyfikowana końcówka mocy Icepower od Marcina. Kurczę, muszę kiedyś sprawdzić ją u siebie.

Więcej nie pamiętam bo byłem zbyt zajęty krewetkami i tatarem :P

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Więcej nie pamiętam bo byłem zbyt zajęty krewetkami i tatarem

Teraz już wiem kto mi zeżarł ostatnią krewetkę 😂

Po odsłuchu w Pylon Audio naszła mnie taka refleksja. Nawiążę do tego co pisałeś , Firma produkuje kolumny tak zróżnicowane brzmieniowo , że trafią w różne gusta i oczekiwania. Ja tam stary jestem i lubię równowagę kosztem emocji stąd Diamondy. :) Jaspery przekazują dużo informacji , dla rządnych wrażeń idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lpomis napisał:

Z odsłuchanych zestawów najbardziej przypadła mi do gustu seria Jasper.

Wojtek (i inni :) ), a jak oceniasz monitory z serii Jasper? Czy faktycznie grają na miarę swojej ceny tzn. dużo lepiej od Diamondów (przestrzeń, szczegółowość, kontrola basu)? Kiedyś przez krótki czas je rozważałem, ale odstraszyła mnie głębokość powyżej 40 cm. w połączeniu z ceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

a jak oceniasz monitory z serii Jasper?

Dla mnie super , lepiej je odebrałem niż podłogówki o tej samej nazwie. Duży wpływ miało zapewne pomieszczenie ok. 32 m2. Bas był obecny, ale nie przeszkadzał. Wiem z własnego doświadczenia , że na pierwszy rzut ucha monitory wstawione do dużego pomieszczenia potrafią zachwycić , bo nagle nic nie przeszkadza. Jest to oczywiście kosztem jakości basu ,ale efekt jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zajęcia dodatkowe były w Jarocinie tematem przewodnim. Jakoś mało opisów i wrażeń dotyczących Pylona. Więcej dowiedziałem się o czasach przeszłych i zakąskach,  niż kolumnach z wielkopolskiej fabryki. 

Czy odsłuchiwaliście może kolumny z niższego przedziału cenowego, czyli Sapphire i Ruby? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar znaczenie miał i jakoś długo przysłuchiwałem się amberom, wróciły mi przed oczy a właściwie uszy wspomnienia potęgi dźwięku poczciwych altusów na szczęście bez tamtego dudnienia, ale szczegółowości tam nie było. Osobiście najbardziej mi pasował dźwięk mniejszych jasperów 23,  może dlatego że był najbliższy brzmieniu moich gato !?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seb w imieniu grupy przepraszam, że nie sprostaliśmy Twoim oczekiwaniom.

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Amber-y

Coś w tym jest co napisał @MarcKrawczyk. Potęga, uderzenie, kosztem precyzji i różnicowania. Gubiły się troszkę przy szybszym i bardziej złożonym graniu. Zupełnie inny całkowity odbiór dźwięku niż mniejsze konstrukcje.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak bardzo potrzebne jest podzielenie się wrażeniami, to wtrącę jeszcze moje trzy grosze...

1. jasper 23 - fajne, całkiem potężne brzmienie z odrobiną ciemna i ciepełka, dużo informacji, niekłująca góra, mój faworyt

2. jasper 25 - dużo większe i potężniejsze brzmienie niż 23-ójki, ciemność i ciepełko młodszego brata jakby zniknęło, bardzo dużo informacji nawet nieco przytłaczająco, niesamowita szerokość sceny...

3. jasper monitor - tutaj niewiele wytrzymałem, takie przewalone basowe granie, jakby na siłę udawały podłogowe...

4. diamond 28 - kompletnie nie moja bajka, wysokie i wyższa średnica jakaś taka analityczna i sucha nie pasująca do podstawy basowej, ale byli tacy jak @tomek4446, co uważali ,że to najlepsze kolumny

ambery poza konkurencją to inna liga, ale nie wiem do końca czy chciałbym takie bydlaki w domu

mam jeszcze taką uwagę, że jasper to taka dziwnie nieseryjna seria, jakby brak pewnej kontynuacji dźwięku na co zwrócił też uwagę @lpomis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

a jak wypadają Jaspery na tle Diamondów?

Widzisz cokolwiek napiszę o porównaniu tych paczek będzie o kant d... . Dlaczego ? W jednym z wątków zadowolony posiadacz Diamondów 28 ,pisze o ich potężnym basie. Ja ich słuchając odniosłem wręcz przeciwne wrażenie , grają równym pasmem , mniej informacji , większa muzykalność. Czy zatem wspomniany forumowicz mija się z prawdą ? Nie , po prostu tak zagrały te kolumny w jego pomieszczeniu , bas się wzbudził i ma taki efekt. Jak widać na plus.

24 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

kompletnie nie moja bajka, wysokie i wyższa średnica jakaś taka analityczna i sucha nie pasująca do podstawy basowej, ale byli tacy jak @tomek4446, co uważali ,że to najlepsze kolumny

Bo fortepian brzmiał jak fortepian :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nad morzem jeszcze nas nie było. Czas nadrobić zaległości. Kolejny, VII Zlot Audio odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie, 24 września w Sopocie. Kierunek to Salon PREMIUM SOUND przy Al. Niepodległości 645B. Start o godzinie 11:00.

aa0beac0b17d0d1893d42471d8a0b515.png.d716f3fdd0e1bfd8417e8d087a0a5c69.png

Poniżej kilka fotek z wnętrza. Dobrego audio na pewno nie zabraknie :)
Chętni forumowicze proszeni są o wpis w temacie lub o PW.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...