Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

6 minut temu, AudioTube napisał:

Nexit nie grozi. Nie zadzierają nosa z dumy.

Po prostu musimy pojąć , że czas ideologii , państwowości się skończył. Dominuje TU i TERAZ . Są populistyczne hasła , nie ma dalekosiężnych planów wiążących kolejne rządy. 

Może to straszne co powiem , ale słyszałem głosy niegłupich ludzi nauki twierdzących , że to co mamy jest następstwem długotrwałego pokoju. Są konflikty lokalne , ale od 78 lat unikamy wojny globalnej. Nie ma czego odbudowywać , coraz mniej rzeczy jednoczy społeczeństwa . Jednostka z jej potrzebami wysuwa się na plan pierwszy. Konsumpcjonizm zdominował myślenie , propaństwowość to teraz nienawiść do innych nacji , religii .

Oj , zmieniło się sporo.

 

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2023 o 22:44, tomek4446 napisał:

Ludzie , znowu zacząłem po ośmiu latach oglądać obrady Sejmu. To co mnie uderza w wypowiedziach posłów pisu to całkowity brak refleksji. Zachowują się jak dzieci ,którym ktoś zabrał zabawkę, a oni nie wiedzą czemu. To żenujący spektakl . Należało by im może przypomnieć klasyka , iż  " mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna , a jak kończy "

To nie jest brak refleksji tylko celowe działanie mające na celu wsparcie psychiczne najtwardszego elektoratu, aby mu się nie usunął grunt spod nóg.

PiS postawił teraz na przedterminowe wybory na skutek wcześniejszego zakończenia kadencji parlamentu i doprowadzi do tego po wecie prezydenta dotyczącym ustawy budżetowej. We wcześniejszych wyborach PiS wygra w cuglach, otrzymując od obecnej opozycji całe garście argumentów, w tym do polexitu. Polexit nie wymaga w Polsce referendum.

Demokracja nie wygrała w ostatnich wyborach, wygrał Kaczyński i on to udowodni. Przez osiem lat zebrał w swoim ręku wystarczającą ilość instrumentów, aby zniweczyć dążenia Polaków do wolności. Kaczyński ma wizję turecką i póki żyje nie zrezygnuje z niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie program "Kropka nad i ". Nie jestem fanem Pani Olejnik. Jak ten program wchodził na wizję , miał swój poziom , z czasem ten poziom spadał wprost proporcjonalnie z przygotowaniem Pani Olejnik. W końcu przerodził si,ę wg. mnie w takie tvpinfo tylko z prezentowane poglądy były inne. 

Ale , wypowiadają się dwie Panie Posłanki , Gajewska i Żukowska , słucham i wiem dlaczego warto było zmienić rząd. Wiedza , merytoryczność wypowiedzi , brak agresji , składnia zdań , kurczę znowu poczułem dumę , że takie osoby mnie reprezentują. Jak sobie przypomnę Szydło , Kempę , Zielińską , Sasina, Budę, Dworczyka i innych ,  to przepaść intelektualna jest ogromna , na korzyść tych dwóch Pań. 

Idzie , idzie normalność.

  • Lubię to 2
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hehe, jak tam zwolennicy nowego rządu? 800+ wjeżdża od nowego roku. Ot takie sobie dofinansowanko, rozjebujące gospodarkę i napędzające rozwój patologii. Bez problemu. 

Kwota wolna od podatku 60 tysi? Paaaaanie, to na spokojnie, trzeba poczekać, nie jesteśmy jeszcze na to gotowi ;)

Komuchy z krzyżami w zębach odchodzą w niepamięć. Kondominium niemiecko-eurokołchowskie pod żydowskim zarządem powierniczym rośnie w siłę!

Mimo wszystko miło ogląda się Hołownię cisnącego po pisorach ;)

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lpomis napisał:

800+

A ty co nie bierzesz bo nie chcesz? Kolego wszyscy biorą/brali czy to 500+ czy 800+ bez wyjątku. Taki ten PIS był zły. Bony turystyczne też były złe, dofinansowania dla firm w czasie pandemii też były złe. Ale po kaskę to i owszem bo dają nie!

 Popatrzcie na swoje wpisy jak się wypowiadacie o innych ludziach to jest żenujące. 

***** *** każdy wie co te gwiazdki oznaczają @Redakcja AUDIO @RoRo @MariuszZ porozmawiajcie sobie czy warto było pozwolić na utworzenie  tego niepotrzebnego tematu. Nienawiść tutaj wylewa się litrami PIS nie ma większości nie będzie rządzić czego wy jeszcze chcecie???? 

 

PDK

 

Edytowano przez RLC2
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, RLC2 napisał:

@MMarek uwierz mi nie głosowałem na PIS i nie interesuje mnie czy wrócą, chodzi mi o sposób wypowiadania się o innych osobach.

Mhm, a świstak siedzi i zawija ;)

To PiS rozpoczął rozdawnictwo w celu wygrania wyborów, co po tylu latach ma zrobić ten rząd? Zabrać? Żeby miłośnicy PiS ich zgnoili?

500/800 powinno być bardzo mocno ograniczone jak już tylko dla rodzin gdzie oboje pracują,  dla samotnych rodziców i tam pomoc powinna być mocniejsza jeśli np któryś z rodziców nie płaci alimentów, czy wychowujemy dziecko niepełnosprawne wymagające więcej uwagi. Socjal powinien być z głową, solidny ale rozdawany tylko po głębokiej analizie i kontroli tam gdzie jest to niezbędne...

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2023 o 20:23, RLC2 napisał:

A może tak więcej empatii do drugiego człowieka, nie ważne czy jest on zwolennikiem PIS-u czy innej Lewicy. Wiecie dokładnie że naród jest podzielony i sam sobie tego nie zrobił, nasi wspaniali politycy mają w tym ogromny udział. 

Naród sam sobie tego nie zrobił,  ale pozwolił sobie zrobić. To jest najgorsze,  kilka słów z ambony i mównicy i z jednego narodu powstały 2.

Tak jakby nagle logika i myślenie za siebie u niektórych się wyłączyło. 

Nie mówię tu o grupach które, które z pewnych zachowań czerpały korzyści. 

Smutne to, smutne.

Dnia 23.11.2023 o 19:44, AudioTube napisał:

Króciutko.

Polityczne trzęsienie we wczorajszych wyborach. Zwykła środa,  frekwencja tylko 78%.
Neoliberalne rządzące partie poległy z kretesem. Zwycięzca zgarnie 37 foteli na 150. Potrzebuje trzech partnerów do rządzenia.

2.5 miliona z około 13mln czeka na spełnienie kilku obietnic.

Natychmiast zakręcić kurek migracji. Mieszkania, służba zdrowia i więcej euro w portfelu dla statystycznego Holendra. 

Formowanie nowego rządu to zapewne kwestia nie tygodni, ale miesięcy. 


 

No, no, tutaj się też będzie działo.

Przygotować trzeba popcorn.

Dnia 25.11.2023 o 13:11, Highlander_now napisał:

To nie jest brak refleksji tylko celowe działanie mające na celu wsparcie psychiczne najtwardszego elektoratu, aby mu się nie usunął grunt spod nóg.

PiS postawił teraz na przedterminowe wybory na skutek wcześniejszego zakończenia kadencji parlamentu i doprowadzi do tego po wecie prezydenta dotyczącym ustawy budżetowej. We wcześniejszych wyborach PiS wygra w cuglach, otrzymując od obecnej opozycji całe garście argumentów, w tym do polexitu. Polexit nie wymaga w Polsce referendum.

Demokracja nie wygrała w ostatnich wyborach, wygrał Kaczyński i on to udowodni. Przez osiem lat zebrał w swoim ręku wystarczającą ilość instrumentów, aby zniweczyć dążenia Polaków do wolności. Kaczyński ma wizję turecką i póki żyje nie zrezygnuje z niej.

Czyli już nie długo, będzie musiał z niej zrezygnować. Oby nie zadlugo czekał z przeprowadzka na tamten świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomia tak działa, ale jak pieniądz dostają osoby które nie powinny to już nie jest to czysta ekonomia.

Już wiadomo jaki prawdziwy stan finansów państwa jest? Po 8 latach rządów PIS.

Jeśli jest w tragicznym stanie, tzn ze chyba nie za bardzo to rozdawnictwo się przysłużyło. 

Co się dzieje z rodziną czy firma która wydaje więcej niż zarabia a nawet zaczyna się zadłużać? Bankrutuje. 

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC2 napisał:

A ty co nie bierzesz bo nie chcesz? Kolego wszyscy biorą/brali czy to 500+ czy 800+ bez wyjątku. Taki ten PIS był zły. Bony turystyczne też były złe, dofinansowania dla firm w czasie pandemii też były złe. Ale po kaskę to i owszem bo dają nie!

Kolego zrozum, żeby "dać" trzeba najpierw zabrać. Ten czy inny rząd nie ma swoich pieniędzy na takie programy. Tym niemniej sąsiadka moich rodziców z działki zawsze tak mówiła "Pani, ale on to dobry, bo on dał...". No comments.

Co do mnie, tak, korzystam 500+, ale traktuję to jako pieniądze, które wcześniej ktoś mi zabrał w przeróżnych opłatach, akcyzach, podatkach, mniej bądź bardziej ukrytych. Także odbieram co moje. Wcześniej, jak nie było tych programów, zarabiałem sporo mniej, a jakoś lepiej mi się spinał budżet domowy.

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

500/800 powinno być bardzo mocno ograniczone jak już tylko dla rodzin gdzie oboje pracują,  dla samotnych rodziców i tam pomoc powinna być mocniejsza jeśli np któryś z rodziców nie płaci alimentów, czy wychowujemy dziecko niepełnosprawne wymagające więcej uwagi. Socjal powinien być z głową, solidny ale rozdawany tylko po głębokiej analizie i kontroli tam gdzie jest to niezbędne...

👍
 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Już wiadomo jaki prawdziwy stan finansów państwa jest? Po 8 latach rządów PIS.

tego nikt nie wie i chyba tak naprawdę się nie dowiemy😏kto by nie był przy władzy.

Pamiętasz jaki był stan finansów przed 8 laty i licznik który szalał wyświetlający cyferki. To wszystko należy odnieść do PKB w danym roku rozliczeniowym i wtedy możemy coś powiedzieć o stanie finansów.

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Co się dzieje z rodziną czy firma która wydaje więcej niż zarabia a nawet zaczyna się zadłużać? Bankrutuje. 

źle do tego podchodzisz, firma i wydawanie tylko pieniędzy.

To jest szersze zagadnienie.

Dobra, produkty, inwestycje, które są wytwarzane są dzięki obiegowi waluty, bez waluty nie ma dóbr.

 

16 minut temu, Artur Brol napisał:

ale jak pieniądz dostają osoby które nie powinny to już nie jest to czysta ekonomia.

znasz taką i dlaczego jej się nie należy?

 

15 minut temu, tomasz1w napisał:

Kolego zrozum, żeby "dać" trzeba najpierw zabrać. Ten czy inny rząd nie ma swoich pieniędzy na takie programy.

dla tego są podatki, a rząd powinien je przekierować na inwestycje i pomoc potrzebującym.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znam.

Jednak dla mnie pomóc to nie jest to samo co zwykle wspieranie ludzi którym się pracować nie chce.

Pyk 5 pociech i już kasa jest i pracować  nie trzeba.

Nie uwierzę że PIS, gdy to ustawę wprowadzał, miał na myśli pomoc.

To było kupowanie głosów. 

 

 

  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomasz1w napisał:

Kolego zrozum, żeby "dać" trzeba najpierw zabrać. Ten czy inny rząd nie ma swoich pieniędzy na takie programy. Tym niemniej sąsiadka moich rodziców z działki zawsze tak mówiła "Pani, ale on to dobry, bo on dał...". No comments.

Cały czas twierdzę że tylko wiedza/wykształcenie pozwoli poprawić byt.

 

 @tomasz1w  podparłem się cytatem z Twojego posta zupełnie bezosobowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Jednak dla mnie pomóc to nie jest to samo co zwykle wspieranie ludzi którym się pracować nie chce.

do wszystkiego można przypiąć łatkę, podobnie jest z audio, więc ....

 

2 minuty temu, Artur Brol napisał:

Pyk 5 pociech i już kasa jest i pracować  nie trzeba.

weź pod uwagę wszystkie aspekty, nie tylko pyk.

Przed chwilą, gienas napisał:

Cały czas twierdzę że tylko wiedza/wykształcenie pozwoli poprawić byt.

nie wszyscy są tak zdolni jak Ty 😗, a też ktoś musi wykonywać pracę fizyczną, rodzić dzieci, opiekować się chorymi czy starszym pokoleniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...