Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

26 minut temu, River napisał:

Mam wrażenie że tutaj piszą tylko małolaty co nie pamiętają rządów Tuska.

Pieniędzy nie ma i nie będzie. Jaka bieda była w Polsce tego nie pamiętacie , zapytajcie rodziców.

Nagle Świat w kolorach widzą. Piszcie lepiej o audio i kablach które nie grają.

Pozdrawiam

Ale kable grają.

I zaczęło się ;)

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, River napisał:

Mam wrażenie że tutaj piszą tylko małolaty co nie pamiętają rządów Tuska.

Pamiętają. Ba pamiętam nawet Gierka tylko co z tego.

5 minut temu, River napisał:

Pieniędzy nie ma i nie będzie.

Domyślam się , że piszesz o KPO. Podaj argumenty a nie wróżby , możemy podyskutować.

6 minut temu, River napisał:

Jaka bieda była w Polsce tego nie pamiętacie , zapytajcie rodziców.

Rozumiem , że dzisiaj nie ma ? Tuska niezbyt lubię i ma swoje za uszami. Ale trzeba mu oddać , że jego rządy przypadły na czas kryzysu w Europie i jakoś nas przez ten kryzys przeciągnął. Pis zaczynał w okresie prosperity, a dług publiczny urósł mimo tego , że poziom inwestycji osiągnął dno. Gdybym był złośliwy to bym zapytał , na co poszła ta kasa. Co do biedy , nie da się ją na dłuższą metę zlikwidować rozdawnictwem , taka praktyka działa wręcz odwrotnie. Nie można zrobić człowiekowi większej krzywdy ,niż dawać mu cyklicznie pieniądze za nic. Społeczeństwo jest różnorakie , są osoby które nie dają sobie rady we współczesnym świecie. Od tego jest Opieka Społeczna i to ona powinna mieć systemowe narzędzia ,by móc takim osobom pomagać , a nie działania typu " rozdajmy wszystkim ". 

Zauważ , że to nie Tusk będzie rządził. To , że może być premierem o niczym nie znaczy. No może jedynie o normalności , bo kaczyński rządzący krajem jakoś bał się tej odpowiedzialności.

Mamy obecnie taką sytuację. PO , częściowo liberalne , Lewicę pro społeczną i antyklerykalną oraz Hołownie i PSL umiarkowane , trochę populistyczne i prokościelne. Żadna z tych sił samodzielnie nic nie znaczy w starciu z 194 głosami pisu. Tak powinna wyglądać demokratyczna władza. Muszą się ścierać różne światopoglądy , bo takie jest społeczeństwo. 

9 minut temu, audiowit napisał:

Ale kable grają.

To zależy od wilgotności powietrza , ciśnienia atmosferycznego , położenia n.p.m oraz odległości w prostej linii do sklepu monopolowego :) 

No dobra . Grają ale nie wszystkie :) 

 

  • Lubię to 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

Pamiętają. Ba pamiętam nawet Gierka tylko co z tego.

Domyślam się , że piszesz o KPO. Podaj argumenty a nie wróżby , możemy podyskutować.

Rozumiem , że dzisiaj nie ma ? Tuska niezbyt lubię i ma swoje za uszami. Ale trzeba mu oddać , że jego rządy przypadły na czas kryzysu w Europie i jakoś nas przez ten kryzys przeciągnął. Pis zaczynał w okresie prosperity, a dług publiczny urósł mimo tego , że poziom inwestycji osiągnął dno. Gdybym był złośliwy to bym zapytał , na co poszła ta kasa. Co do biedy , nie da się ją na dłuższą metę zlikwidować rozdawnictwem , taka praktyka działa wręcz odwrotnie. Nie można zrobić człowiekowi większej krzywdy ,niż dawać mu cyklicznie pieniądze za nic. Społeczeństwo jest różnorakie , są osoby które nie dają sobie rady we współczesnym świecie. Od tego jest Opieka Społeczna i to ona powinna mieć systemowe narzędzia ,by móc takim osobom pomagać , a nie działania typu " rozdajmy wszystkim ". 

Zauważ , że to nie Tusk będzie rządził. To , że może być premierem o niczym nie znaczy. No może jedynie o normalności , bo kaczyński rządzący krajem jakoś bał się tej odpowiedzialności.

Mamy obecnie taką sytuację. PO , częściowo liberalne , Lewicę pro społeczną i antyklerykalną oraz Hołownie i PSL umiarkowane , trochę populistyczne i prokościelne. Żadna z tych sił samodzielnie nic nie znaczy w starciu z 194 głosami pisu. Tak powinna wyglądać demokratyczna władza. Muszą się ścierać różne światopoglądy , bo takie jest społeczeństwo. 

To zależy od wilgotności powietrza , ciśnienia atmosferycznego , położenia n.p.m oraz odległości w prostej linii do sklepu monopolowego :) 

No dobra . Grają ale nie wszystkie :) 

 

To było by na tyle o polityce na forum audio.

Tv nie włączam bo polityka.

Ok. Sprawdzam co tam na forum audio a tu polityka. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Asia napisał:

Ach, ta potrzeba zmazania uśmiechu z cudzej twarzy.

Asiu , trzeba rozmawiać. Ja nie widzę nic złego w tym , że ktoś ma inne zdanie niż moje. 

3 minuty temu, River napisał:

To było by na tyle o polityce na forum audio.

Tv nie włączam bo polityka.

Ok. Sprawdzam co tam na forum audio a tu polityka. 

Polityczny na Forum jest jeden wątek z "X"i nie powstał dzisiaj. To , że się w nim wypowiedziałeś świadczy o Twoim świadomym wyborze. Więc nie rozumiem co masz na myśli mówiąc " Sprawdzam co tam na forum audio a tu polityka. ". Jak coś to jest też coś o gramofonach :) 

 

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Co do biedy , nie da się ją na dłuższą metę zlikwidować rozdawnictwem , taka praktyka działa wręcz odwrotnie.

Jesli o rozdawnictwie mowa to... uważam że 500/800plus powinno być przekierowane na darmowe podręczniki dla dzieci i darmowe leki dla starszych. Do tego nie utrudniać przepisami życia osobom prowadzacym przedsiebiorstwa, a pierwszeństwo na liście dzieci do żłobka dla pracujacych rodziców. 

Wiecej juz tu nie piszę, bo moim zdaniem ten temat "gwiazdkowy" nie powinien w ogóle istnieć na forum.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam niektórym odpowiada demokracja inni wolą model węgierski. Ja to rozumiem, widziałem wczoraj Putina z Orbanem fajna impreza ale Polacy wybrali kierunek zachód i mnie to pasi.

Model polityki węgierskiej w przypadku krnąbrnego polaka nie sprawdza się. Zresztą wogóle model Orbana jest wadliwy patrząc na rozpadającą się gospodarkę.

Był ktoś w ciągu ostatnich kilku lat na Węgrzech? Bo ja tak. Kilkukrotnie. Zacofana gospodarka, smutni ludzie, nuda jak na wsi Słowackiej. W TV tylko przekaz o nieustającym paśmie sukcesów i ludzie przed nimi, którzy w to wierzą. Tylko w większych miastach trochę światłej ludzkości no i zamkniete osiedla dorabiających się partyjniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jednak cudowne uczucie, że Janusz Korwin-Mikke nareszcie został za burtą.

53 minuty temu, audiowit napisał:

Był ktoś w ciągu ostatnich kilku lat na Węgrzech?

Znajomy jeździ służbowo do filii swojej firmy macierzystej ( "obcy" kapitał ). Firma pridukcyjna, w której są częste , niezapowiedziane wizyty policji, która "coś" sprawdza = zastrasza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, River napisał:

Mam wrażenie że tutaj piszą tylko małolaty co nie pamiętają rządów Tuska.

Pieniędzy nie ma i nie będzie. Jaka bieda była w Polsce tego nie pamiętacie , zapytajcie rodziców.

Za PiS-u sIła nabywcza pensji na moim obecnym stanowisku stała się znacząco niższa niż niż za Tuska czy nawet Millera. Celowo zaznaczam, że porównuję równorzędne stanowiska pracy. Jeśli jakoś sobie dziś radzę finansowo, to dlatego że przez te lata zdążyłem lepiej się ustawić zawodowo, awansować itp.. Natomiast moi młodsi koledzy, zaczynający dziś od zera, maja trudniej niż ja w ich wieku. 

Jest tak, jak pisze Tomek. Mimo całego rozdawnictwa PiS, rozwarstwienie finansowe społeczeństwa przez ostatnie lata tylko się pogłębiło. Co jest zresztą na rękę PiS-owi, który rozpaczliwie potrzebuje tego rozwarstwienia. Po pierwsze, żeby uzależnić część elektoratu od programów 500+ / 800+, 13-tek itp. Po drugie, żeby podtrzymać niechęć do lepiej sytuowanych, czyli wroga. Generalnie celem jest sprowadzenie wyborców do poziomu sfory psów, którym rzuca się ochłapy i szczuje na obcych. 

Edytowano przez Rafał S
  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Za PiS-u sIła nabywcza pensji na moim obecnym stanowisku stała się znacząco niższa niż niż za Tuska czy nawet Millera. Celowo zaznaczam, że porównuję równorzędne stanowiska pracy. Jeśli jakoś sobie dziś radzę finansowo, to dlatego że przez te lata zdążyłem lepiej się ustawić zawodowo, awansować itp.. Natomiast moi młodsi koledzy, zaczynający dziś od zera, maja trudniej niż ja w ich wieku. 

Jest tak, jak pisze Tomek. Mimo całego rozdawnictwa PiS, rozwarstwienie finansowe społeczeństwa przez ostatnie lata tylko się pogłębiło. Co jest zresztą na rękę PiS-owi, który rozpaczliwie potrzebuje tego rozwarstwienia. Po pierwsze, żeby uzależnić część elektoratu od programów 500+ / 800+, 13-tek itp. Po drugie, żeby podtrzymać niechęć do lepiej sytuowanych, czyli wroga. Generalnie celem jest sprowadzenie wyborców do poziomu sfory psów, którym rzuca się ochłapy i szczuje na obcych. 

Obecnie najniższa krajowa jest sporo wyższa a jeżeli za Tuska , w tamtym czasie stała w miejscu.

500+ czy 13 i 14 bardzo dobrze że jest taka pomoc.  W Anglii jaki jest socjal na dzieci i to od dawna a w Polsce przed 500+ co było rodzinne na które i tak nie było szans otrzymać , chyba że bezrobotny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, River napisał:

Obecnie najniższa krajowa jest sporo wyższa a jeżeli za Tuska , w tamtym czasie stała w miejscu.

Nie wiem dlaczego to Ciebie dziwi?

Wzrost najniższego wynagrodzenia jest naturalnym przyrostem podyktowanym prognozowanym wzrostem infalcji i wzrostem gospodarczym.

Nie wiem po co takie porównania do lat w cholere wstecz?

Nadal jednak wzrost płacy minimalnej jest wolniejszy już realny wzrost inflacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to sensu jednak ma. Po pierwsze chyba zero zrealizowanych przez PO obietnic wyborczych, a może były jakieś, nie umiem sobie przypomnieć... Wyprzedaż majątku na potęgę. Utrzymanie obywatela w statusie wyrobnika dla obcego kapitału. Likwidacja wojska. A do tego mimo wyprzedaży majątku olbrzymi wzrost zadłużenia... 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, River napisał:

Obecnie najniższa krajowa jest sporo wyższa a jeżeli za Tuska , w tamtym czasie stała w miejscu.

A w 1994 zarabiałem ok. 13 mln. zł. i co z tego ? 

Aby podnieść najniższą krajową muszą wystąpić przesłanki ekonomiczne, czyli najprościej wzrost gospodarczy. Inaczej wprowadzamy pusty pieniądz na rynek. Podniesienie najniższej tak jak to zrobił pis doprowadziło jedynie do inflacji , a nie miało przełożenia w sile nabywczej pieniądza. Czyli każde podniesienie minimalnej było przerzucane przez pracodawców na towar , więcej zarabialiśmy, ale siła nabywcza malała. Jedyną instytucją która zarabiała był pis i tym łatał dziurę budżetową ściągając więcej naszych pieniędzy z rynku. Większa pensja to większy podatek płacony m-cznie od naszej pensji. Większe ceny to większy odprowadzany VAT. Proste prawda ?

A propos VAT-u. Pis się do końca chwalił , że ma tyle kasy na rozdawnictwo , bo zlikwidował mafie vatowskie. Dziwne , bo nikt nie siedzi :) 

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Po pierwsze chyba zero zrealizowanych przez PO obietnic wyborczych, a może były jakieś, nie umiem sobie przypomnieć...

Tak, nie umiesz sobie przypomnieć. 

 

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Utrzymanie obywatela w statusie wyrobnika dla obcego kapitału.

Myślisz, że nadal powyższe nie funkcjonuje? 😆

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Wyprzedaż majątku na potęgę.

Przykłady...

Bo jeśli chodzi o utrzymywanie nierentownych tworów za publiczne pieniądze, to akurat oddanie w prywatne ręce było słuszną decyzją.

 

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

A do tego mimo wyprzedaży majątku olbrzymi wzrost zadłużenia...

Przypomnij sobie kryzys w 2008r -2009r jak przeprowadził Polskę Tusk, na tle innych krajów Europejskich.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...