Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Adi777 czekam na zdjęcia, datasheet, opis wrażeń i merytoryczną dyskusję. Pisałeś, że to jeszcze potrwa. Zatem spokojnie poczekam.

A za jakiś czas i ja także opis z ilustracją umieszczę. Zajmuję się poddaszem. Około 10 metrów kw. W dalszym ciągu „lampy” i wielkie drivery. Gdy raz wejdzie to brzmienie w ucho, to ni cholera nie chce wyleźć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, AudioTube napisał:

Pisałeś, że to jeszcze potrwa. Zatem spokojnie poczekam.

Tak, niestety. Dopiero 25 stycznia je wysłano. Konstruktor spytał się, czy chodzę już na siłownię, bo są ciężkie 😁

Na razie ogarnąłem Qobuza i Roona. Pod względem interfejsu i wyglądu Spotify jest dla mnie nieporównywalnie lepsze. Rozglądam się za standami. Później jakiś DAC. Wspomniałeś o kalibracji. Ma mi udostępnić Hypex Filter Design - pewnie wiesz o co chodzi ;)

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 godziny temu, elektron6 napisał:

Nawet fajny sprzęt ale to nie moja bajka:)

Heheh ja tak mam z klasą D. Próbowałem 4 końcówek i ni wała mimo różnych pre mi to nie gra, a wielu osoba pasuje super... Są gusta i guściki. My mamy chyba guścik 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można uciąć te śruby , ale jakoś mi szkoda. Niech sobie będą i stanowią element dizajnu. Mozliwe , ze będą pomalowane na czarno. Będą się komponowały ze skrzyniami szerokopasmowców. 

@terracan1929 też mi się nie chce. Siły to miałem. Kiedyś. A poza tym normalnie pracuję do 15. Sytuację ratuje to, ze pokój odsłuchowy i warsztat ze sobą sąsiadują. Robiąc coś w warsztacie można jednym uchem czegoś słuchac.

@Dedal ma rację. Moi sąsiedzi to po obu stronach. Z lewa i z prawa. Góra jest moja🙂

Dziś pierwsze lakierowanie.

 

IMG_20240223_202153.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 Są różne zestawy, czyli z róznymi komponentami. W tym wypadku będzie to

Skrzynia z szerokopasmowcem:

100W/8 ohm/ 103 dB, głosnik 16 cali. Waga 7,5 kg. Magnes Alnico. 

Horn;

80W/8ohm/108 dB

Odcięcie na ok 4kHz.

Pasmo przenoszenia 40Hz-20 kHz zestaw. 

Tyle wiem. A jak zagra, to się okaże. 

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 Tak to mat. Nazywa się zamszowa czerń i do najtańszych nie należy. 

https://allegro.pl/oferta/farba-do-mebli-newcolours-200-ml-zamszowa-czern-13394881414

Fornirowane palisandrem i lakierowane lakierem matowym trzykrotnie. Powierzchnia - satyna. Listwy krawędziowe drewniane (czarne). Śruby i nakrętki hornów bukowe. Myślę, że to tyle co mogę powiedzieć. Dla przypomnienia kilka zdjęć ze stanu w jakim zakupiłem. Wyglądały ja gdyby były ogryzione przez bobry. Dla niedowiarków zachowałem w nienaruszonym stanie powierzchnie dolne. Tuby hornów 511B lekko poprawione farbą matową. Dodatkowo zrobiłem platformy na kółkach ze sklejki brzozowej 18mm. Skrzynki hornów ze sklejki brzozowej oraz sklejki paulownia, w celu zmniejszenia wagi i tak ciężkich grzmotów.

 

IMG-0790.jpg

IMG_20230914_185050.jpg

IMG_20240202_190137.jpg

IMG_20240221_210250.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przy następnych odwiedzinach będę mógł posłuchać. Pięknie to świeci👍.U mnie też trochę zmian w zasilaniu i .... kilka godzin szukania przyczyny brumu w lampie. Na szczęście przyczyna okazała się bardzo prozaiczna. Odlutowany przewód masy. Chętnych do posłuchania zapraszam. Jestem przygotowany😉 (ostatnie zdjęcie)

 

IMG_20240302_151602.jpg

IMG_20240304_222830.jpg

IMG_20240304_201349.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...