Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Wypożyczysz by u siebie bliżej je poznać?

Nie. Już skończyłem poszukiwania. Pogodziłem się z tym, że jest wiele różnych ciekawych brzmień. Wszystkich mieć u siebie nie sposób. Szkoda też czasu na poszukiwanie tego jedynego najbardziej nam pasującego. Lepiej skupić się na poszukiwaniach muzycznych słuchając na sprzęcie niekoniecznie "najlepszym", ale "wystarczającym",  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Już skończyłem poszukiwania

Smutne to trochę ale każde! brzmienie z czasem powszednieje więc czas pokaże czy się nie złamiesz.

Zawłaszcza, że znasz umiar cenowy.

Może na zachętę pochwalę Ci się, że czekam na Triangle Kometki EZ (chyba ich nie znasz) , cena pasuje a czy będą faktycznie żywe i ciekawe? W przyszłym tygodniu się okaże. 

Ps. Mam zamiar zrobić krótkie Tour de France, jest Davis, Triangle, JMR. Zobaczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Smutne to trochę

Smutne jest to, że znowu dostaliśmy od naczelnego "recenzenta" listę kolumn wymienionych jednym tchem jak zagrały,  tylko szkoda, że zabrakło jak zwykle informacji z czym dane kolumny były połączone, źródło, wzmacniacz i powiedzmy jakie okablowanie.

Bardzo dziwne wynurzenia, jakby to same kolumny grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Nie. Już skończyłem poszukiwania. Pogodziłem się z tym, że jest wiele różnych ciekawych brzmień. Wszystkich mieć u siebie nie sposób. Szkoda też czasu na poszukiwanie tego jedynego najbardziej nam pasującego. Lepiej skupić się na poszukiwaniach muzycznych słuchając na sprzęcie niekoniecznie "najlepszym", ale "wystarczającym",  

Może przetestowałbyś najnowsze KEFy? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arko55 napisał:

@1Ender Myślę że wakacje to ciężki okres żeby robić takie złoty, sporo ludzi może robić urlopy wakacje itd 

Do tego jest szansa że jesienią odbędzie się AVS 

Kolejny problem jest taki, że już przy 20 stopniach na dworze, klima w salonie nie wyrabiała i ciężko było skupić się na odsłuchu. 

Jeśli zaś chodzi o same odsłuchy mi podobnie jak @Kraftowi, najbardziej spodobały się malutkie Ushery Tomka, które grały bardzo barwnie i rozdzielczo a także bowersy, które wbrew powszechnej opinii nie wywołały u nikogo krwawienia z uszu😉. Zawiodłem się natomiast na ProAcach, które zagrały mało czytelnie a do tego siedząc w pierwszym rzędzie można było odczuć zmęczenie rozlewającym się i dudniacym basem. Bardzo ciekaw byłem monitorów elaca z serii vela i w Łódzkim salonie zagrały one niestety inaczej niż w moim topie, w Lublinie. Na zlocie usłyszałem z nich więcej basu, który był gorzej kontrolowany a góra była bardziej "zapiaszczona" i mniej przyjemna niż ta, którą zapamiętałem z odsłuchów w moim miasteczku. Bardzo ciekawe okazały się też kolumny kolegi @halika, aczkolwiek dla mnie mogłyby zagrać z odrobinkę większym pazurem 🙂

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o przesympatycznych kolegach i koleżankach bo to przecież oni tworzą atmosferę tych spotkań 🙂. Szczególne wyrazy uznania kieruje w stronę Jarka @Krafta, który okazuje się być nietuzinkowym człowiekiem z ciekawą pasją (nie mówię tutaj o audio 😉, ps dzięki za książkę, następnym razem poproszę o autograf 🙂). Jak zwykle fajnie jest też posłuchać technicznych opowieści kolegi Piotrka @nowy78.

Podziękowania należą się oczywiście również Tomkowi @tomek4446 za zorganizowaie spotkania i naszej Pani Redaktor Oli za ciastka, picie a także za przygotowanie afterparty 😉

 

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Smutne jest to, że znowu dostaliśmy od naczelnego "recenzenta" listę kolumn wymienionych jednym tchem jak zagrały,  tylko szkoda, że zabrakło jak zwykle informacji z czym dane kolumny były połączone, źródło, wzmacniacz i powiedzmy jakie okablowanie.

Bardzo dziwne wynurzenia, jakby to same kolumny grały.

Myślę, że główny czynnikiem wpływającym na odbiór zestawów nie był rodzaj amplifikaci, źródła czy okablowania a akustyka.

Jeśli zaś chodzi o same wzmacniacze - grały głównie 2 - pass i rotel michi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

Smutne jest to, że znowu dostaliśmy od naczelnego "recenzenta" listę kolumn wymienionych jednym tchem jak zagrały,  tylko szkoda, że zabrakło jak zwykle informacji z czym dane kolumny były połączone, źródło, wzmacniacz i powiedzmy jakie okablowanie.

Bardzo dziwne wynurzenia, jakby to same kolumny grały.

Zostań następnym naczelnym recenzentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seba3002 napisał:

Myślę, że główny czynnikiem wpływającym na odbiór zestawów nie był rodzaj amplifikaci, źródła czy okablowania a akustyka.

Jeśli zaś chodzi o same wzmacniacze - grały głównie 2 - pass i rotel michi.

Oczywiście, że akustyka najbardziej, a ta w Topach jest raczej słaba. 

Jednak jak ktoś wymienia jednym tchem brzmienie różnych "skrzynek" oczekiwałbym informacji z czym te skrzynki były połączone już pal licho czym.

Czy padła już nazwa modelu Passa? 

 

28 minut temu, gienas napisał:

Zostań następnym naczelnym recenzentem.

Nie mam parcia i najzwyczajniej nie chciałoby mi się przerzucać skrzynek.

Już dawno skończyłem z szukaniem sprzętów, szkoda czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DiBatonio napisał:

Już dawno skończyłem z szukaniem sprzętów, szkoda czasu...

A czysta ciekawość? Ja tam od czasu do czasu lubię sobie wypożyczyć lub kupić jakiś wzmacniacz czy kolumny w moim budżecie i nie dlatego, żeby coś zmieniać ale tak po prostu z czystej chęci posłuchania czegoś nowego.

Jeśli zaś chodzi o sam charakter odsłuchów na zlotach, tak jak wspomniał Jarek, nie da się tutaj przeprowadzić żadnych "krytycznych odsłuchów". Raz, że jesteśmy wrzuceni w inne pomieszczenie niż nasze, a co za tym idzie inną akustykę. A dwa, to najczęściej nie mamy żadnego punktu odniesienia, bo sprzęt który słuchamy jest nam zupełnie nieznany. Także możemy sobie coś tam poopisywać ale nie można tego brać zbyt "poważnie" 😉

Ja jednak z udziału ze zlotów nie zrezygnuję, chociaż niektórzy mnie krytykują 😝, bo po pierwsze lubię posłuchać opowieści ludzi z pasją (tutaj ukłon w stronę @RoRo czy Mariusza @MariuszZ) a po drugie poznałem tutaj wielu świetnych ludzi 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę 2 grosze do pozlotowych wrażeń. Bardzo się cieszę, że mogłem spotkać tak wiele osób z forum, które w większości były dla mnie wirtualnymi postaciami. Budujemy sobie obraz człowieka, jego osobowości patrząc przez pryzmat nicka, awatara czy sposobu wypowiedzi co często jest obrazem niepełnym.

Spotkanie takie jak to w którym miałem zaszczyt uczestniczyć jest doskonałą okazją do lepszego poznania się i świetnym sposobem na budowanie koleżeńskich relacji, których to niestety czasami nam tu brakuje. 

Szkoda, że czas jest  nieubłagany. Chętnie spędziłbym kilka dni słuchając, dyskutując i dzieląc się wrażeniami, poświęcając więcej czasu na omówienie tego co usłyszałem lub kwestii, które mnie interesują. Żal nie wykorzystać okazji pobytu wśród doświadczonych audio hobbystów i nie dopytać o to czy tamto. 

Może za jakiś czas warto rozszerzyć formułę spotkań o jakieś dodatkowe panele ponad słuchanie i "pozasalkowe" pogadanki. 

Raz jeszcze dziękuję organizatorom, stałym bywalcom i wszystkim uczestnikom za ciepłe przyjęcie i wyrozumiałość. 

Co zobaczyłem i usłyszałem na zlocie i jakie doświadczenie dla mnie z tego wynika?

Bowersy 802. Piękne. Drogie. Potężny dźwięk w połączeniu z Michi. Można rozbierać wrażenia na drobne i zachwycać się na wielu płaszczyznach ale szczerze to mnie z butów taka prezentacja muzyki nie wyrwała. Spodziewałem się więcej i lepiej we wszystkich aspektach. Skąd taki niedosyt zatem?

Faktycznie przysłuchując się z boczku, w zatłoczonej salce wypełnionej cichymi szeptami zachwytów traci się kontakt z muzyką i nie potrafiłem skoncentrować się na analizie. Udało mi się nawet na chwilę przysiąść w centrum na kanapie. Niestety chyba źle ją z Tomkiem ustawiliśmy i nawet scena z Bowersow była w tym spocie dziwnie rozjechana. W związku z powyższym wybaczcie ale opisywanie moich sonicznych wrażeń nie ma większego sensu. 

Mimo tego warto było tam być, bezstresowo posłuchać, obejrzeć, a przede wszystkim doświadczyć zlotu 😉

Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Myślę, że główny czynnikiem wpływającym na odbiór zestawów nie był rodzaj amplifikaci, źródła czy okablowania a akustyka.

Jeśli zaś chodzi o same wzmacniacze - grały głównie 2 - pass i rotel michi.

Ja mysle ze nie ma wiekszego sensu ocenianie jak co tam grało. Jak Seba wyzej zauwazyl, akustyka (czy raczej jej kiepska, przytlumiona, bez blasku i zycia wersja) skutecznie zniecheca do wysuwania jakichkolwiek wnioskow. Ja osobiscie nie odwazylbym sie na podstawie tamtych "odsluchow" do polecenia jakiegokolwiek elementu grajacego toru. Wróc, 🤭 moze jednak cos tam dobrego powiedzialbym o tym PASSie. Bardzo chcialbym go uslyszec w swoim pomieszczeniu, natomiast Rotel Michi kompletnie mnie nie urzekl. 

Readumujac to bylo po prostu fajne spotkanie integracyjne i tak powinno byc zapamietane 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za stawiennictwo i zbudowanie po raz kolejny niesamowitej atmosfery. Po raz kolejny się przekonuję , że to nie sprzęt ,czy nawet muzyka jest kwintesencją pasji którą wybrałem , a ludzie. 

Dziękuję uroczym Paniom za nieocenioną pomoc w organizacji , zaangażowanie, cenne obiektywne uwagi co do testowanych systemów.

Moi przedmówcy już się wypowiedzieli na temat wad odsłuchów w nieznanych warunkach akustycznych , przy akompaniamencie rozmów w tle i często przypadkowego miejsca odsłuchu. Macie rację nie da się , ale ..... to kolejny Zlot na którym przekonuje się jak istotne jest dobranie kolumn do pomieszczenia. Często słyszałem / i sam tak gadam :) / te ,czy inne kolumny nie zagrały. Prym o dziwo w tej niechlubnej kategorii wiodą te najdroższe, co do których oczekujemy opadu szczęki. Czy tak jednak jest w istocie ? Nie sądzę , po prostu salki odsłuchowe są do nich nie dopasowane , takie jest moje skromne zdanie. Mimo wszystko , można wyłapać w tych nie doskonałych warunkach sam charakter brzmienia poszczególnych kolumn. Czy grają rozdzielczo i analitycznie , czy bardziej muzykalnie , na jaki wycinek pasma położony jest nacisk. To już nam coś mówi o zamiarach konstruktora i czy takie granie chcielibyśmy mieć w chałupie. Jestem fanem podłogówek , ale cholera już po raz trzeci na Zlotach bardziej przemawia do mnie dźwięk monitorów. Może właśnie ze względu na kubatury pomieszczeń , jakoś radzą sobie lepiej od większych konstrukcji. Takim jaskrawym przykładem niedopasowania do pomieszczenia były potężne B&W . Nie chodzi mi już o samo brzmienie, a o budowanie sceny , która nie istniała. Słuchałem tych kolumn wielokrotnie na AVS i tam prezentacja była poprawna. Wniosek dla mnie jest jeden , sama forsa nie zagra wszędzie , trzeba tak samo dobre warunki  stworzyć dla wszystkich kolumn. to powinniśmy wbijać do głowy osobom początkującym. Jest wiele odpowiedzi na pytania o pomoc w zakupie sprzętu , bagatelizujących ustawienie kolumn. To mnie zawsze boli. Kolumny na szafeczce z wysokotonowym na poziomie brzucha , dosunięte do ściany i rozstawione na 1,5 m , przy odległości 3 m do miejsca odsłuchu zagrają tak samo źle jak te Bawersy za 80 k. Co do testów elektroniki , nic nie mogę powiedzieć , za dużo się działo i nie wyłapałem :) 

Jeszcze raz podziękowania za wszystkie miłe słowa skierowane do mojej osoby.

A tych wszystkich co się nabijali z grubości kabli które targam  ,informuję , że wziąłem sobie to do serca i  podłączając z powrotem klocki , które miałem na zlocie poszedłem w kablowy minimalizm :) 

 

20220508_220326.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Cześć. Czas na małą fotorelację z części oficjalnej. Na zdjęciach zobaczycie WSZYSTKIE sprzęty i kombinacje sprzętów, których mieliśmy okazję posłuchać. Jako, że zbytnio nie wyłaniałem się poza salkę odsłuchową i alienowałem głównie w niej, to wybaczcie, ale zdjęć z części wystawowej Salonu będzie niewiele.

Dziękuję wszystkim za świetnie spędzony czas!

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

12a.JPG

12b.JPG

12c.JPG

12d.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

01.JPG

01a.JPG

01b.JPG

 

01d.JPG

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

A tych wszystkich co się nabijali z grubości kabli które targam  ,informuję , że wziąłem sobie to do serca i  podłączając z powrotem klocki , które miałem na zlocie poszedłem w kablowy minimalizm

Nie bierz sobie tego do serca, twoj system, twoje kable 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

tych wszystkich co się nabijali z grubości kabli które targam  ,informuję , że wziąłem sobie to do serca i  podłączając z powrotem klocki , które miałem na zlocie poszedłem w kablowy minimalizm

A które to?

Aaaaa....

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny zlot mnie ominął, operujecie w lokalizacjach dla mnie nie dostępnych ... niestety za daleko, na szczęście do posłuchania dobrego sprzętu nie mam daleko - z czego korzystam.

W sprawie obiektywnych testów okablowania to macie racje, na nie znanym sprzęcie i nowej dla nas akustyce  moze być trudno, no i jeszcze odnośnie sprzętu i jego "Wow" czy "opadu szczeki" lub "powalił na kolana" .... dobre sprzęty wcale tego nie robią, ich kunszt docenia/odkrywa się z czasem w zacisznym własnym pokoju.

Mam nadzieje, że któryś z kolejnych zlotów będzie w moim zasięgu, a na pewno się stawie i nie przybędę z pustymi rękoma.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz czytałem n tym forum akustyka to może i 50% sukcesu, w tym wypadku był znany mi nacisk na podbicie basu i zmulenie góry pasma, z najlepszych kolumn (wiem że gra tu cały tor ale wzmacniacze nie dodawały zbyt dużo swojej naleciałości i kolumny zdecydowanie bardziej kształtują brzmienie) podobały mi się wspominane Ushery S520 oraz ProAci.

Usher grały dużym dźwiękiem jak na miniaturowe skrzynki, w zdjęciach Wojtka widać jakie kolumny z jakim torem były zestawione, podobał mi się energiczny, doświetlony, żywy charakter grania, duży wolumen niskich tonów, nie spodziewałem się tu niższego basu bo to zbyt małe woofery, za to "midbas" robił fajne wrażenie, był konturowy i mocno trzymany w ryzach, średnica bardzo przyjemna i naturalna na swój sposób i doświetlona góra, kolumny tworzyły znacznie ciekawszą scenę z lokalizacją obrazów niz przykładowo Bowersy podłogowe które miały rozmazany, rozmyty obraz.

ProAce były szybkie, rytmiczne, na secie z Michi delikatnie grały zbyt twardo, bas szybko wygasał z wyraźnym konturem lecz brakowało nieco miękkości, dźwięk żywy niemal krystaliczny, energiczny, przestrzenny, chociaż te kolumny nie operowały tak monumentalnym dźwiękiem jak niektóre podłogowe tej wielkości, nie schodziły super na basie, bardzo fajna średnica, taka realistyczna z mocno skupionym na scenie wokalem, wysokie może minimalnie zbyt techniczne, zarysowane, szybkie, energiczne, może nieco za bardzo zarysowane czy mało wygładzone, ciężko jest na szybko ocenić.

Fajne się też okazały kolumny Kolegi Halika czyli Chario, rok temu myślałem o nich bo miałem okazję je odkupić od forumowicza Regi, trochę bałem się że basu będą za dużo pompować, faktycznie dołu pasma mają całkiem dużo, dźwięk z stonowaną górą i mocnym dołem, przy większej głośności delikatnie krzyczały na górze, gdzieś mają pik na wysokich, nie wiem jak dobrze są wytłumione w środku oraz ciężkie bo czasem miałem wrażenie jak by nie do koca dźwięki odrywały się od kolumn, być może to akustyka, czuć delikatnie granie "budą" ale tu się może czepiam, muzykalne lecz w szybkiej ciężkiej muzyce może być za gęsto i mało krystalicznie, nie wiem jak są wymagające prądowo ale widział bym je z jakaś zwiewną doświetloną lampą.

Końcówka i pre Michi jak i integra Pass to bardzo konkretne sprzęty, jak dla mnie to mocny punkt tego co słyszałem, dźwiękowo super grały, bardzo klasowo.

Dziękuje wszystkim uczestnikom zlotu (aby nie zapomnieć kogoś przy wymienianiu osób) osobom które miały udział przy organizacji oraz całej reszcie, było superowo :3

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
18 godzin temu, Arko55 napisał:

ProAce były szybkie, rytmiczne, na secie z Michi delikatnie grały zbyt twardo, bas szybko wygasał z wyraźnym konturem lecz brakowało nieco miękkości, dźwięk żywy niemal krystaliczny, energiczny, przestrzenny

Arku. Podłogówki ProAc tak nie grały. Chyba pomyliło Ci się z innymi paczkami.

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Hehe a mnie nie ma na zdjeciu grupowym 🤭

Faktycznie! Jakim cudem? Błąd w Matrixie? Wrzucam w takim razie dodatkowe foto na którym jesteś obecny :) Przy okazji lepiej widać kolegę slaw0001 :)

25.thumb.JPG.95b813ea9e8f05576062086ee0358df8.JPG

9 godzin temu, MMarek napisał:

Czy można prosić o nicki sympatycznych osób na zdjęciu?

RODO chyba się nie obrazi :)

No niestety. Każdy kto będzie na zlocie musi się liczyć z tym, że nie będzie już anonimowy :D Nie ma zmiłuj.

Nawiązując do fotki grupowej, która jest kilka postów wyżej:

Stoją, od lewej: Roro, Arko55, Dawid7
Tylny rząd: stach_s, Dedal75, seba3002, slaw0001, MariuszZ + nieco bardziej z przodu (w zielonym polo) halik i obok po prawej MarcKrawczyk
Rząd środkowy: Asia, nowy78, Chilli, Kraft, lpomis
Przód: Karolina, Ola, Paulina, tomek4446

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lpomis napisał:

No niestety. Każdy kto będzie na zlocie musi się liczyć z tym, że nie będzie już anonimowy :D Nie ma zmiłuj.

Nawiązując do fotki grupowej, która jest kilka postów wyżej:

Stoją, od lewej: Roro, Arko55, Dawid7
Tylny rząd: stach_s, Dedal75, seba3002, slaw0001, MariuszZ + nieco bardziej z przodu (w zielonym polo) halik i obok po prawej MarcKrawczyk
Rząd środkowy: Asia, nowy78, Chilli, Kraft, lpomis
Przód: Karolina, Ola, Paulina, tomek4446

Dziękuję. Przyjemnie jest kojarzyć nick i osobę z fotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Podłogówki ProAc tak nie grały.

To ja powiem jak zagrały wg. mnie . Zagrały po 802 B&W i ....poczułem ulgę :) Pojawiła się scena , muzykalność , piękna średnica. Bas dudnił , ale dudnił jak grały wszystkie paczki , więc zrzucam to na karb akustyki pomieszczenia. Wysokie nie wbijały się w mózg , ładnie dopełniały średnicę. chętnie bym je widział u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

To ja powiem jak zagrały wg. mnie . Zagrały po 802 B&W i ....poczułem ulgę :) Pojawiła się scena , muzykalność , piękna średnica. Bas dudnił , ale dudnił jak grały wszystkie paczki , więc zrzucam to na karb akustyki pomieszczenia. Wysokie nie wbijały się w mózg , ładnie dopełniały średnicę. chętnie bym je widział u siebie.

A mi Proaci nie podobały się w ogóle. Poza dudniącym basem niewiele w nich się wyróżniało. Fakt, z basem były problemy w salce, ale np Twoje Ushery czy ostatnie monitorki B&W grały naprawdę fajnie.

 

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Arku. Podłogówki ProAc tak nie grały. Chyba pomyliło Ci się z innymi paczkami.

Zdecydowanie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze ? Gdzie następny Zlot ? Odwiedziliśmy Salony Denona , Top HI FI ,ale jeszcze kilka w Polsce zostało.

@S4Home , @Q21 , Audio Styl , Audioplaza , @rms.pl , ................

5 minut temu, seba3002 napisał:

Twoje Ushery czy ostatnie monitorki B&W grały naprawdę fajnie.

Kolejność jak najbardziej prawidłowa :) O dudniącym basie pisałem , reszta to widocznie kwestia gustu , nie będę się spierał :) 

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No i kolejny zlot mnie ominął, operujecie w lokalizacjach dla mnie nie dostępnych

Boguś , a co Ty tam masz blisko siebie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

 

@S4Home , @Q21 , Audio Styl , Audioplaza , @rms.pl 

Boguś , a co Ty tam masz blisko siebie ?

Bogusław ma blisko Nautilusa. Niestety, z tego co pamiętam nie jesteśmy tam mile widziani 🙂.

Ja mogę zaproponować Lublin. Mamy tutaj Top hi fi, zdaje się że lepiej zaaranżowany akustycznie niż ten w Łodzi, no i jeszcze coś tak egzotycznego jak Meloman🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...