Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

Mi najbardziej podobały się Blumenhofery Gioia XXL. Czystość, wyrazistość, głębia, separacja, wyważenie,  wszystko tam było w idealnych proporcjach. Zupełnie nie znana mi marka. Uroda samych kolumn, ekhm 🤓

Tylko przy mnie dwie osoby stwierdziły, że to był najlepiej grający system na wystawie, a gospodarz odparł, że wiele osób mi to mówi 🙂 Do tego puszczał na życzenie utwory od sasa do lasa. Dla mnie tam wszystko grało idealnie.

Wilson Audio XVX byłby zwycięzcą,  ale w/w Gioia dla mnie była czystsza. Za to u Wilsona gościu prezentował fajną muzykę. Wlasnie słucham 2 podpatrzonych albumów: The Whitest Boy Alive -  Rules i The Sonny Clark Memorial Quartet - Voodoo. Świetnie nagrane i u mnie w domu w końcu coś co znakomicie brzmi na moim sprzęcie. Miodzio.

Sprzęt jedno, akustyka drugie, a prawidłowy mastering to trzecie, chyba najważniejsze.

Bowersy 800 daję na trzecim miejscu. Mi się bardzo podobały. Focale Grande Utopia to jakieś inne brzmienie,  zmłócone dźwięki jak na koncercie na narodowym lub dyskotece. Pomyłka albo nie do takiego pomieszczenia.

Osobiście żałuję, że miałem czas tylko na Narodowy i na jeden dzien. I szkoda, że nie było na wystawie KEFa. Ostrzyłem sobie zęby.

Warto jechać i posłuchać choćby dla odkrycia nowych dla siebie albumów/artystów.

20221029_141548.jpg

20221029_123635.jpg

21 minut temu, Arko55 napisał:

Upraszczając te były fajne 

 

O i te

IMG_20221029_130500.thumb.jpg.91872f66153bf41b22c6687903f8902c.jpg

 

 

Gdzie był ten Harbeth? 😕

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, terracan1929 napisał:

@elektron6 Dzięki za odpowiedź. Zastanawiają mnie jescze dwie kwestie. Co to za przełacznik pomiędzy Klasami A i AB ?? To jest wzmacniacz lampowy  ?

Druga sprawa - kto jest dystrybutorem/ sprzedawcą ?? , bo nigdzie namierzyć nie mogę.

Wzmacniacz ma możliwość pracy w klasie A lub AB przy mocach coś ok 30w i 100w. Sieć dystrybucji jest jeszcze w trakcie tworzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, K-roll napisał:

Mi najbardziej podobały się Blumenhofery Gioia XXL. Czystość, wyrazistość, głębia, separacja, wyważenie,  wszystko tam było w idealnych proporcjach. Zupełnie nie znana mi marka. Uroda samych kolumn, ekhm 🤓

Tylko przy mnie dwie osoby stwierdziły, że to był najlepiej grający system na wystawie, a gospodarz odparł, że wiele osób mi to mówi 🙂 Do tego puszczał na życzenie utwory od sasa do lasa. Dla mnie tam wszystko grało idealnie.

Żeby jeszcze tańsze były 🤑 Fakt, uroda dyskusyjna, ale chociaż dość oryginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

 ...z rzeczy których nie znałem to niesamowicie mi zagrał ten zestaw ze zdjęcia.

IMG20221029164136.jpg

To kolumny FERRIA polskiej firmy Horn Acoudtic z Poznania, Stadion Narodowy -s.230. Bardzo dobre granie i dojrzałe konstrukcję, oraz normalne poziomy głośności i utwory których się słucha a nie jakieś plumkania czy nawalanie basem. Do tego lampowe pre i monobloki na lampie 845.

Warto posłuchać!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2022 o 19:22, Elberoth napisał:

Kolejna ciekawa premiera - kto wie czy nie najciekawsza z polskich producentów.

SOLIDELE – wzmacniacze napędzane matematyką
...
Wzmacniacz ma wymienne moduły pozwalające m.in. na transmisje BT czy serwer Volumio z obsługą Spotify / Tidal. 
....

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa - Sobieski, pokój 111.

Faktycznie bardzo dojrzałe granie i ciekawa propozycja. To wzmacniacz za 7.5tys, na pokładzie m.in. gramofonowe pre MM, wejścia analogowe i cyfrowe (optyczne i coaxial oraz USB typu B). Wzmacniacz ma slot na kartę rozszerzeń-i w prosty sposób (wkładana z zewnątrz, na tylnej ściance-przykręcamy i to wszystko) można mieć np. USB typu A, Bluetooth.

Co ciekawe -można skonfigurować dowolnego pilota do sterowania tym wzmacniaczem (wzmacniacz "nauczy się" odpowiedniej interpretacji  przycisków które naciskamy).

Wzmacniacz połączono z niedrogimi kolumnami podstawkowymi  Monitor Audio i zagrało to bardzo dobrze.

W ofercie niedługo znajdzie się bardziej zaawansowany model, mocniejszy i trochę większy, pre MM i MC, niestety trzeba będzie wydać dwa razy tyle...

Radisson Blue -Sobieski, pokój 111.

Pozdrawiam

PS. Już pare osób o to prosiło, ale efekty niestety nie są satysfakcjonujące: publikując zdjęcia proszę OPISAĆ CO TO ZA SPRZĘT I W JAKIEJ BYŁ LOKALIZACJI, by dać komplet informacji i ułatwić trafienie tam osobom, które zwiedzają AVS -a także tym, którzy w tym roku ograniczą się tylko do czytania i oglądania relacji na naszym Forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, J4Z napisał:

Pewnie jak odblokujesz to i pw będzie. ;)

 

Jak @Redakcja AUDIO odblokuje Tapatalk, to będę następny 😜

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie jestem fanem tub , ale te zagrały wybitnie .

 

IMG_3397.JPG

https://www.davidlaboga.com/

Nie widzę tych kolumn u niego, to nie wiem jaka jest częstotliwość podziału. 

Ale i tak zawsze mnie zastanawia po co oni dają takie duże lejki? 

c629692f6f48d10ab993b4e6236440b5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Mam mieszane uczucia po całym dniu. Z jednej strony była masa interesującego sprzętu a z drugiej w większości pokoi nie chciałem być dłużej niż 30 sekund przez tą smutną muzykę. Jak dla mnie Focal rozbił bank puszczając Rage Against The Machine na Utopia Grande Evo.  Stanowiska że słuchawkami za to były super. W Sobieskim gorąco i tłok.

Wczoraj to odczułem w pokoju gdzie grały Xaviany Corallo z Norma Revo. Jakieś audiofilskie dźwieki, zero muzyki. Dziś spróbuje jakąś popularną muzykę tam posłuchać. 

Jeden z ciekawszych pokoi, które wczoraj odwiedziłem w Sobieskim. Podoba mi się ten Bladelius. Brzmieniowo nie miałem żadnych uwag, trafia w mój gust.

 

20221029_192355.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, soberowy napisał:

Podoba mi się ten Bladelius. Brzmieniowo nie miałem żadnych uwag, trafia w mój gust.

Chyba życia mi nie starczy żeby zrozumieć, skąd w takich przypadkach wiecie, że spodobało wam się akurat brzmienie wzmacniacza? Jakby kolumny i akustyka były transparentne (źródło i kable również), a za cały efekt odpowiadał wzmacniacz - jak jest dobrze, to znaczy, że wzmacniacz dobry, jak źle, znaczy, że kiepski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adi777 napisał:

Napiszesz coś więcej o Everestach?

Dla mnie zagrały z dużą lekkością, bez żadnych wyostrzeń. Świetny wokal. Bas niewysilony, jak to ma miejsce w małych paczkach, gdzie w tych małych paczkach niby wali tym basem, ale czasami ma się wrażenie, że to jest takie wyżyłowane. Tu tego odczucia absolutnie brak. Był świetnie słyszalny, ale z taką lekkością brzmienia, bez wysilania z dobrą proporcją. Tak, jakby miał kupę zapasu jeszcze.
Wysokie niewyostrzone. Dźwięk z odpowiednią szczegółowością, bez natarczywości i męczenia. Po prostu muzyka lekko z nich płynęła. Coś, co nazwałbym tu "muzykalnością". Jednak to dość spore klocki.

Tak je wczoraj odbierałem, ale wiadomo, że są ludzie, zamieszanie. Jednak był to pierwszy zestaw, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie chodząc po Narodowym.



Za to Bowersy 800 ostre, natarczywe, męczące. Strasznie dużo meczącej góry. Nie wyobrażam sobie raczej 2 godzinnych odsłuchach na tym sprzęcie No chyba, że adaptacja odpowiednia złagodziłaby to lub DSP.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zolt napisał:

Dla mnie zagrały z dużą lekkością, bez żadnych wyostrzeń. Świetny wokal. Bas niewysilony, jak to ma miejsce w małych paczkach, gdzie w tych małych paczkach niby wali tym basem, ale czasami ma się wrażenie, że to jest takie wyżyłowane. Tu tego odczucia absolutnie brak. Był świetnie słyszalny, ale z taką lekkością brzmienia, bez wysilania z dobrą proporcją. Tak, jakby miał kupę zapasu jeszcze.
Wysokie niewyostrzone. Dźwięk z odpowiednią szczegółowością, bez natarczywości i męczenia. Po prostu muzyka lekko z nich płynęła. Coś, co nazwałbym tu "muzykalnością". Jednak to dość spore klocki.

Tak je wczoraj odbierałem, ale wiadomo, że są ludzie, zamieszanie. Jednak był to pierwszy zestaw, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie chodząc po Narodowym.
 

Dzięki. Czasami niektórzy piszą, że grają surowo, nudno i technicznie, więc byłem ciekawy Twojej opinii.

33 minuty temu, Kraft napisał:

Chyba życia mi nie starczy żeby zrozumieć, skąd w takich przypadkach wiecie, że spodobało wam się akurat brzmienie wzmacniacza?

Miałem coś podobnego napisać, ale mnie wyręczyłeś 😆 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

A teraz coś dla ludzi nie za miliony…

gdy już wszystkich hajendow miałem dość trafiłem do dwóch niesamowicie sympatycznych i skromnych młodzieńców chyba z Łodzi , o ile nie pomyliłem czegoś…

w pokoju na 4 piętrze Sobieskiego grały kolumny aktywne… i choć nie jestem fanem tego rozwiązania przysiadłem na chwilę…

takie gęste granie jak u mnie Gato , może nieco syntetyczności, jak to w hypexach, ale na pewno nie tak dużo jak w testowanych na zlocie w Warszawie przy Pańskiej Prometeuszach…

i to wszystko za 10 tysi za sztukę, wróć teraz to nie wypada…. 20 tysi para…

ludzie kupujta je szybko, bo zaraz się znajdzie dystrybutor i cena poszybuje…

audiolens się zwą

23475D49-21DD-4C57-9C13-89346FDCF619.jpeg

EB98CF6E-20F2-4FF0-8AAA-4573EA0ED242.jpeg

 

12 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

A teraz coś dla ludzi nie za miliony…

gdy już wszystkich hajendow miałem dość trafiłem do dwóch niesamowicie sympatycznych i skromnych młodzieńców chyba z Łodzi , o ile nie pomyliłem czegoś…

w pokoju na 4 piętrze Sobieskiego grały kolumny aktywne… i choć nie jestem fanem tego rozwiązania przysiadłem na chwilę…

takie gęste granie jak u mnie Gato , może nieco syntetyczności, jak to w hypexach, ale na pewno nie tak dużo jak w testowanych na zlocie w Warszawie przy Pańskiej Prometeuszach…

i to wszystko za 10 tysi za sztukę, wróć teraz to nie wypada…. 20 tysi para…

ludzie kupujta je szybko, bo zaraz się znajdzie dystrybutor i cena poszybuje…

audiolens się zwą

23475D49-21DD-4C57-9C13-89346FDCF619.jpeg

EB98CF6E-20F2-4FF0-8AAA-4573EA0ED242.jpeg

Przecież to marka jedno-sezonowa. Za rok już tego nie będzie a żeby sprzedać to potem na allegro to weźmiesz może 2 tysiące. 

Propozycja dla indywidualisty....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kraft napisał:

Chyba życia mi nie starczy żeby zrozumieć, skąd w takich przypadkach wiecie, że spodobało wam się akurat brzmienie wzmacniacza?

Wiesz Jarek ? Jak by tu  ,by Cię nie urazić ? :) 

Jasne , że się nie da określić brzmienia elektroniki bez testów porównawczych przy tych samych kolumnach. 

Zlot w Sopocie za to pokazał , że elektronika ma kolosalne znaczenie , równoważne z paczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...