Skocz do zawartości

Forum

  1. AUDIO

    1. Stereo

      Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.

      246,9k
      postów
    2. Kino Domowe

      Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).

      102,3k
      postów
    3. Technika lampowa i analogowa

      Vintage audio, wzmacniacze lampowe, gramofony i przedwzmacniacze gramofonowe, magnetofony, tunery.

      14k
      postów
    4. Kluby - Sprzęt znanych marek

      Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty.

      17,8k
      postów
    5. Audiofile dyskutują

      Strefa rozmów tematycznych, wymiany poglądów, rozważań i audiofilskich refleksji  :)

      50,2k
      postów
    6. Nasze testy

      Testy autorstwa forumowiczów AUDIO. Czyli forum dla tych, którzy biorą sprzęt na (własny) warsztat i dzielą się wrażeniami. TU dzieję się dużo.

      12,9k
      postów
    7. 11,1k
      postów
    8. Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe

      Stereofoniczne i wielokanałowe.

      12,9k
      postów
    9. Akustyka

      Pomieszczenie odsłuchowe, ustawianie kolumn, aranżacja akustyczna, problemy z dźwiękiem.

      9,5k
      postów
    10. PC-Audio / iPhone / iPod / głośniki bezprzewodowe / DJ i nagłośnienie imprez

      Muzyka oraz filmy z komputera, MP3, DiVX, DJ i sprzęt do nagłośnienia imprez.

      7,1k
      postów
    11. Od radio do audio w samochodzie

      O wszystkim co gra w samochodzie.

      960
      postów
    12. DIY, czyli Do It Yourself oraz serwis i modyfikacje sprzętu

      Własne projekty, modyfikacje fabrycznych urządzeń.

      9,1k
      postów
    13. Artykuły

      Nowości na rynku i testy, które przeprowadził w ostatnim czasie magazyn AUDIO :)

      377
      postów
    14. Co się dzieje na mieście, czyli prezentacje sprzętu audio

      Odsłuchy, pokazy, prezentacje, czyli audio show w wersji mini - jeśli będziemy o nich wiedzieć, na pewno powiemy. Zapraszamy wszystkich do uzupełniania listy :) 

      397
      postów
  2. MUZYKA i FILM

    1. 1,4k
      postów
    2. 1,3k
      postów
    3. 1,4k
      postów
    4. 887
      postów
    5. 13,6k
      postów
    6. 1,4k
      postów
  3. GIEŁDA

    1. 385
      postów
    2. 1,5k
      postów
    3. 78
      postów
  4. KOMENTARZE, OPINIE

    1. Nic o nas bez Was

      Uwagi i pytania dotyczące forum, portalu i miesięcznika AUDIO.

      4,4k
      postów
    2. Rozmowy (nie)kontrolowane

      Rozmowy i rozmówki tematyczne, czyli groch z kapustą.

      14,4k
      postów
    3. Ring...

      ...czyli kłóciliśmy się nie na temat, a tu możemy skończyć :)

      139
      postów


  • Ostatnie posty

    • Nawet nie tyle słuchali co nadal mają 🙂 AU07 - do bólu prawdziwy bez cienia przerysowania czy woalowania ale nie jest "obdarzony" przy tym jakimś wyostrzaniem czy przesadnym eksponowaniem czegokolwiek. Wzmacniacz zasługuje w pełni na miano referencyjnego no i stąd ta cena ... Mamy w nim wszystko skrojone na miarę i to w sposób z najwyższej półki. 907limited - ma nieco grubszą kreską naznaczony całokształt , jest mniej jasna od AU07. Ma swój charakter , przy mosfetach mimo wszystko zachowała cechy typowe dla bipolarów. Czytelny i klasowy przekaz - w zasadzie niczego mu nie brak - dla mnie to również wzmacniacz referencyjny choć trudno znaleźć w naprawdę dobrym stanie ... Trochę mnie dziwią jego ceny w porównaniu do AU07- ale myślę, że wynika to z tego o czym pisałem - stan tych urządzeń ... Miałem ich kilkanaście i w zasadzie sam kupiłbym tylko 2 z nich ... (jeden jest u mnie :-)) ... Nie wiem czy uwierzycie ale to on u mnie gra cały czas , AU07 nie włączyłem od 11 miesięcy ....
    • Faktycznie, podłączyłem z ciekawości starego decka kasetowego do Wiima Pro i mój M-Dac bez problemu przyjął sygnał cyfrowy. Nawet equalizer w Wiimie działa. Taśma oczywiście szumi, ale dźwięk całkiem przyjemny Dzięki za hinta!
    • Cześć Tu przyda się na pewno kawał pieca. Sprawdziłbym Regę Elicit MK5 w połączeniu z EverSolo DMP-A8 lub nawet Luminem D3, świetną opcją będzie również wspomniany Musical Fidelity M6si, jak i Atoll IN200. Na pewno też dobrze byłoby sprawdzić Vincenta SV-237MKII, Gato Audio DIA-250S, a gdybyś chciał pójść w pełną lampę, to świetnie sprawdzi się Fezz Titania Evo  W razie czego zapraszam na odsłuch, bo na pewno nie warto tu brać w ciemno  
    • Dzięki, dużo mi to wyjaśniło, na razie nie myślę o Atmosie, ale już wiem, że mimo wszystko im surroundy bliżej wysokości głowy tym lepiej. Musze pomyśleć czy uda mi się tak przesunąć kanapę, żeby te minimalne odległości od słuchacza osiągnąć czy może jednak rzeczywiście jak @PanKlor zaproponował jeden koło kominka a drugi w rogu koło kanapy skierowany w stronę kominka. Co do tyłu to mogę pojeździć z kanapą lewo prawo. z przodu jest większy problem, mogę trochę przesunąć szafkę RTV i witrynę w lewo (do TV) i chyba muszę pomyśleć o jakiś uchwytach na głośniki. Denona mam od niedawna, wcześniej te duże Mildtony stały na szafce RTV i grały z Technics SA-GX130, do słuchania muzyki i byle jakiego dźwięku zza opuszczanego ekranu jakiś czas wystarczały ale teraz chcę to zmienić. Bardzo dziękuję Ci za tą odpowiedź, uświadomiła mi jak bezsensowny to był pomysł ze stołem i standem. Mimo wszystko nie mam wielu możliwości i zacząłem się zastanawiać na uchwytami na głośniki. Lewy zamontowałbym pod parapetem, nad stołem a prawy na prawej ścianie. Szafkę RTV i witrynę przesunąłbym 30 cm w lewo, żeby prawy móc odsunąć od ściany.
  • Ostatnio poruszane tematy

  • Audiofile dyskutują

×
×
  • Utwórz nowe...